SGK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2016

SGK Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı 2016

21 Ocak 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Tarafından Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Sınavı Duyurusu Yayınlandı. İşte Kurumun Yapacağı Sınav Tarihi ve Başvuru Şartları.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı 21 Ocak 2016 tarihinde yaptığı açıklamada; kurum personeline özel görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı yapacağını duyurdu. Başvuruların 25 Ocak – 8 Şubat 2016 tarihleri arasında internet sitesinden yapılacağı belirtildi.

SGK Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavı nerede ve ne zaman yapılacak: unvan değişikliği sınavı 24 Nisan 2016 tarihinde, görevde yükselme sınavı ise 30 Nisan 2016 tarihinde Ankara ilinde yapılacağı açıklandı.

Kurum tarafından yapılacak görevde yükselme sınavında başarılı olanlar arasından puan sıralamasına göre 715 kişi şef ve 600 memur alınacak. Unvan değişikliği sınavı ile 5 aktüer, 10 avukat, 4 grafiker, 8 istatistikçi, 4 matematikçi, 34 mühendis, 80 programcı, 2 sağlık teknikeri, 8 tekniker ve 38 teknisyen olmak üzere toplam 193 kişi alınacak.

Adayların sınava giriş için ödeyecekleri sınav ücreti de belirlendi. Görevde Yükselme Sınavı için 75 TL, Unvan Değişikliği Sınavı için 270 TL adayların yatıracağı ücret olarak ilan edildi. Her unvan için belirlenen şartlar ve sınavda sorulacak soruların konu dağılımı da yayınlanan ilan metninde yer almaktadır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.