SGK KPSS'siz Askeri Personel Alacak

SGK KPSS'siz Askeri Personel Alacak

Sahil Güvenlik Komutanlığında İstihdam Edilmek Üzere Uzman Erbaş Alınacaktır. Başvuru Tarihleri : ( 13 Kasım-06 Aralık 2017 )

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından askeri personel alımı için ilan yayınlandı. Yapılan açıklamaya göre Uzman Erbaş alımı yapılacaktır.

Başvurular 13 Kasım 2017 tarihinde başlayıp 6 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru işlemleri kurumun internet sitesi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Adaylarda aranan şartlar: Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olmak, En az lise veya dengi okul mezunu olmak, 2017 yılının Ocak ayının ilk günü itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1992 ve daha sonra doğmuş olanlar başvurabilir) (Halihazırda sözleşmeli er olarak görev yapanların, Askerlik görevini yapmış veya yapıyor olmak, Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak (13 Kasım 2014 tarihi ve sonrasında terhis olanlar) başvurabilecektir.

Ön Sağlık kontrolünde adayın genel fiziki kusurları olup olmadığı kontrol edilecek ve fiziki kabiliyet ve değerlendirme testi için gerekli sağlık kontrolleri yapılacaktır. Adaylar ön sağlık kuruluna mayo veya şortlu olarak alınacaklardır. Ön sağlık kontrolünde aşağıda belirtilen hususlarda muayeneleri yapılacaktır. Kollar, bacaklar ve gövde bütünlüğü ile ilgili, dışarıdan bir bakışta belli olan ortopedik rahatsızlıklar, İleri derecede cilt bozuklukları, Duyu organlarının doğuştan yokluğu veya şekil bozukluğu, Beden hareket ve faaliyetleriyle ilgili dış görünümü ileri derecede bozan
rahatsızlıklar, Boy-kilo uyumsuzluğu, Görme ve işitme ile ilgili yardımcı cihazların kullanım durumu (gözlük, işitme cihazı gibi), Ağız ve diş sağlığı.

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum