SGK Sözlü Sınavla Açıktan 400 Personel Alımı

SGK Sözlü Sınavla Açıktan 400 Personel Alımı

3 Haziran 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Personel Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 400 Kişi 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununa Göre Açıktan Sözlü Sınavla Atanacak.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 3 Haziran 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 400 kişi istihdam edileceği açıklandı. Başvurular 6 Haziran 2016 – 20 Haziran 2016 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden mezun olanlar başvurabilecekler.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını oldurmamış olmak. ÖSYM tarafından 05-06 Temmuz 2014 ve 04-05 Temmuz 2015 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP 113 puan türleri itibariyle 75 ve üzeri puan almış olmak şart.

Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak. Giriş sınava katılma şartlarını taşıyan ve usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan; KPSSP 113 puan türünden 75 ve üzeri puan almış olmak kaydıyla, en yüksek puanı alan adaydan başlamak üzere, 4 (dört) katına kadar aday, sözlü sınava çağırılacaktır. Son sıradaki adayla eşit puan almış adaylar da sözlü sınava çağrılır.

İstenen belgeler Elektronik ortamda doldurulan Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu. Yüksek öğrenim diploması veya mezuniyet belgesinin aslı veya Kurumca onaylı sureti. Giriş sözlü sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi ve sınav yerleri 22 Haziran 2016 tarihinde internet sitesinde ilan edilecek olup adaylar belgelerini 01 Temmuz 2016 tarihi mesai bitimine kadar Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı 'na posta ile veya hafta içi 09.00 - 17.00 saatleri arasında şahsen teslim edebileceklerdir.

Giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların listesi 22 Haziran 2016 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu internet adresinde ilan edilecektir. Sözlü sınav 13-22 Temmuz 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

Sözlü sınav konuları: Alan bilgisi konularına ilişkin bilgi düzeyi. Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü. Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu. Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı. Genel yetenek ve genel kültürü. Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
4 Yorum