Sınav Komisyonları İçişleri Bakanı Tarafından Belirlenecek

Sınav Komisyonları İçişleri Bakanı Tarafından Belirlenecek

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Fakülte ve Meslek Yüksekokulları Temin Yönetmeliğinde bazı değişikliklere gidildi. Bu değişikliklerden biri sınav komisyonun İçişleri Bakanı tarafından belirlenecek olması. Detaylar haberimizde...

Yapılan değişiklere göre Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi'ne alınacak öğrencilerin belirlenmesi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Temin Merkezi tarafından gerçekleştirilecek.

Merkezi sınav komisyonu, bir başkan ve üç personelden oluşacak. Başkanın rütbesi en az albay personellerden ise en az biri öğretim görevlisi olacak. Bu komisyon İçişleri Bakanlığı tarafından oluşturulacak ve sınavların kontrolü de İçişleri Bakanlığı'nda olacak.

Mülakat komisyonu ise beş personelden oluşacak ve yine İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenecek. Bu personeller öğretim elemanı, psikolog ve psikolojik danışman olacak ve komisyonlarda görev alan personelin arşiv araştırması yapılması zorunlu olacak.

Ayrıca İçişleri Bakanı komisyonda yer alacakları akademi personeli, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli, Bakanlığın diğer personeli ve diğer kurum ve kuruluş personelleri arasından seçebilecek.  Jandarma ile Sahil Güvenlik personeli arasından, sınav komisyonlarında görev alacaklar İçişleri  Bakanın onayıyla kesinleşecek.

Her yıl ocak ayında akademi tarafından Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ile beraber bu komisyonlarda yer alabilecek personeller belirlenecek.

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının akademide öğrenim görecek personelinin temin işlemleri de Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Temin Merkezi tarafından tek elden yürütülecek.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.