Sınavsız 1651 Kamu Personeli Alımı! 81 Şehir (Lise MYO Lisans)

Sınavsız 1651 Kamu Personeli Alımı! 81 Şehir (Lise MYO Lisans)

Sınavsız olmak üzere direkt KPSS puan sırasına göre MEB personel alımı yapacak. Lise, önlisans ve Lisans 81 ilde 1651 kamu personel alımı başvuruları alınıyor. İş başvuruları bu haberimizde yer alıyor.

81 şehirde MEB personel alımı başvuruları online olarak alınıyor. Milli Eğitim Bakanlığı fizyoterapist alımı ile aşçı, aşçı yardımcısı alımı başvuruları devam ediyor. Toplam 1651 kadroya kamu personel alımı başvuruları ve tüm detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda iller bazında kontenjanlarla hazırladık.

MEB 1.651 personel alımı başvuru şartları

MEB personel alımı başvurusu için 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki yer alan şartları taşımak, 2020 KPSS lisans KPSSP3, önlisans KPSSP93, lise KPSSP94 puanına sahip olmak, Devlet memurluğundan çıkarılmayı gerektiren bir ceza almamış olmak, KHK’yla kamu görevine son verilmemiş olmak, mesleği yapmaya engel bir hastalığı olmamak ile herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor. Atamalar KPSS puan sırasına göre yapılacak. Bir önceki atamada devam eden puandan başlanarak sırayla SINAVSIZ olarak atamalar gerçekleştirilecek.

81 İlde 1651 personel alımı kontenjanları

meb-kontenjan-1.jpgmeb-kontenjan-2.jpgmeb-kontenjan-3.jpg

Fizyoterapist - Aşçı alımları özel şartları

63 Fizyoterapist kadrosuna başvuru için Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon veya Fizyoterapi lisans programlarından mezun olmak şartı bulunuyor.

1588 Sözleşmeli Destek Personeli (Aşçı ve aşçı yardımcısı) kadrosuna başvuru için Lisans mezunlarının Gastronomi, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği lisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor. Öte yandan aherhangi bir lisans mezun olup aşağıdaki kılavuzda yer alan Sertifika Tablosundaki sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmek şartları var.

Önlisans mezunlarının Aşçılık, Gemi Aşçılığı, Hazır Yemek ve Aşçılık, Yemek Pişirme Teknikleri, Gastronomi ve Mutfak Sanatları, Yiyecek İçecek İşletmeciliği/Yiyecek ve İçecek İşletmeciliği programlarının birinden mezun olması gerekiyor. Ayrıca herhangi bir önlisans mezunları Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olması gerekiyor.

Ortaöğretim mezunlarının liselerin aşçılık veya mutfak bölümlerinden mezun olması şartı var. Öte yandan adayların herhangi bir liseden mezun olup Sertifika Tablosunda yer alan sertifika veya belgelerden birine sahip olduğunu belgelendirmesi gerekiyor.

meb-sertifika-tablosu.jpg

Kamu personel alımı başvuru tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı “MEB” bin 651 memur alımı için başvuruların aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden 1 Nisan’a kadar yapılması gerekiyor. İşte başvurulara dair gerekli süreç ve başvuru ekranları ile kılavuzun yer aldığı bağlantılar.

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/meb-personel-alimi.20220306143424.pdf

Başvuru ekranı.

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.