Sınavsız 40 Şehirde 196 Kamu Personel Alımı Online Başvuru Sona Eriyor

Sınavsız 40 Şehirde 196 Kamu Personel Alımı Online Başvuru Sona Eriyor

40 şehirde olmak üzere güncel ve yeni kadrolara 196 kamu personel alımı başvuruları alınıyor. Devle Su İşleri DSİ personel atama başvuru süreci ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

196 yeni kamu personel alımı başvuruları 40 şehir için tamamlanıyor. Devlet Su İşleri DSİ personel alımı başvuruları online olarak yapılabilecek. KPSS puan sırasına göre herhangi yazılı ve sözlü sınavsız olmak üzere atama yapılacak. Mülakatsız DSİ destek personeli alımı için gerekli tüm detayları ve süreci İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu yazımızda hazırladık. İşte detaylar.

DSİ kamu personel alımı başvuru genel şartları

DSİ memur alımı için adayların 657 sayılı Kanunundaki genel şartları taşıması gerekmektedir. Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, askerlikle ilişiği olmamak, “ortaöğretim” lise mezunu olmak, KPSS’den en az 55 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

40 şehir personel alımı kontenjan dağılımı

Adana 3, Adıyaman 1, Afyonkarahisar 2, Ankara 25, Antalya 4, Aydın 7, Balıkesir 8, Bayburt 2, Bolu 1, Bursa 14, Çanakkale 2, Çorum 1, Denizli 1, Diyarbakır 2, Düzce 1, Edirne 10, Elazığ 4, Erzurum 2, Eskişehir 3, Giresun 1, Gümüşhane 2, Hakkâri 1, Iğdır 1, Isparta 2, İstanbul 25, İzmir 7, Kahramanmaraş 4, Kars 3, Kastamonu 3, Kayseri 12, Kırıkkale 3, Konya 4, Mersin 1, Niğde 1, Samsun 3, Sivas 5, Şanlıurfa 8,  Tekirdağ 1, Trabzon 6 ve Van ili için 10 olmak üzere 196 destek personeli kadrosu bulunmaktadır.

Kamu memur alımı başvuru süreci

Devlet Su İşleri “DSİ” destek personeli memur alımı için başvurular 30 Temmuz 2022 tarihi saat 23.59’a kadar devam edecek. Adaylar hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden gerekli iş ve işlemleri tamamlayabilir. İşte başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/dsi-196-personel-alimi-kilavuzu.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum