Sınavsız Kura İle Atama ve EKPSS Atama Sonuçları Açıklandı

Sınavsız Kura İle Atama ve EKPSS Atama Sonuçları Açıklandı

Adayların merakla beklediği sınavsız kura ile atama ve EKPSS tercih atama sonuçları açıklandı. Tercih atama sonuçları Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden online olarak sorgulanabilecektir. İşte sınavsız kura ile atama son

Adayların merakla beklediği müjdeli haber Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından verildi. ÖSYM, konu hakkında resmi internet sitesi üzerinden açıklamalarda bulundu.

Kura ile yerleşen memurlar sınavsız olarak giriş yapmış, Kamu Personeli Seçme Sınavı’nı kullanarak atanmış memurlar ise EKPSS puanlarını kullanmıştır.

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada 2017 sınavsız kura ile atama ve EKPSS atama sonuçları 24 Ağustos 2017 tarihi saat 12.35 itibariyle ÖSYM sonuç sorgulama resmi internet sitesi üzerinden öğrenilebilecektir.

Sonuç sorgulama işlemi sırasında adayların TC Kimlik Numarası ve ÖSYM Aday Şifresi ile sorgulama yapabilmeleri mümkündür.

Yapılan tercih işlemleri sonrasında 182 kontenjan boş kaldı. Normalde tercih yapılacak kadro sayısı ise 2.299 olarak açıklandı. Lisans düzeyinde 75 boş kontenjan, ön lisans düzeyinde 49 boş kontenjan ve ortaöğretim düzeyinde ise 58 boş kontenjan kalmıştır.

2017 sınavsız kura ile atama ve EKPSS atama sonuçlarına ilişkin sayısal veriler de Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna sunulmuştur. Sayısal verilere ilişkin haberimiz de İş İlanları Kariyer Haber Sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.