Sınavsız Lise Teknisyen Şoför Alımı Online Başvuruları Sona Eriyor

Sınavsız Lise Teknisyen Şoför Alımı Online Başvuruları Sona Eriyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi “TBMM” bünyesinde olmak üzere Kamu Denetçiliği Kurumu “KDK” için lise mezunu adayların başvuru yapabileceği teknisyen ve şoför alımı sona eriyor. İşte sürece dair tüm detaylar.

Türkiye Büyük Millet Meclisi TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu “KDK” için kamu memur alımı başvuruları alınacak. 2020 KPSS puanı ile sınavsız yeni atama yapılacak. Mülakat olmadan kamu memur atamalarına dair gerekli başvuruları tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte detaylar.

Kamu memur alımı mezuniyetler

1 Teknisyen (Bilgisayar) kadrosuna başvuru için liselerin Bilgisayar, Bilgisayar İşletimi, Bilgisayar İşletimi Teknisyenliği, Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Yazılım, Bilgi İşlem alanlarının birinden mezun olmak, KPSS’den en az 70 puan gerekmektedir.

3 Destek Personeli (Şoför) kadrosuna başvuru için lise mezunu olmak gerekiyor. KPSS’den en az 50 gerekmektedir. En az yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olmak, SRC 2 belgesine sahip olmak, Psikoteknik belgesine sahip olmak gerekmektedir.

KDK personel alımı genel şartları

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu DMK’daki genel şartlara haiz olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak, askerlikle ilişiği olmamak, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili engeli bulunmamak, güvenlik soruşturması veya arşiv araştırması olumlu olmak gerekmektedir.

Sözleşmeli 4/B personel alımı başvuru tarihleri

TBMM bünyesinde Kamu Denetçiliği Kurumu “KDK” sözleşmeli 4/B memur alımı için başvurular 8 Temmuz’a kadar yapılabilir. Başvuruları hemen aşağıdaki başvuru ekranı üzerinden yapabilirsiniz. İşte gerekli tüm detayları bulabileceğiniz başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN GÖZ AT! https://isilanlarikariyer.com/d/file/kdk-memur-alimi.pdf

Başvuru ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum