Sınavsız ve KPSS Sırasına Göre 4/B Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Sınavsız ve KPSS Sırasına Göre 4/B Kamu Personel Alımı Yapılıyor

Kamu Üniversitesi bünyesinde KPSS taban puan şartı olmadan ve sınav yapılmaksızın yeni kamu personel alımı başvuruları alınıyor. İşte detaylar.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü tarafından sözleşmeli personel (4/B) alım ilanı yayımlandı. Adaylar başvurularının haberimizdeki detaylara göre yapabilir. Kamu personel alımı KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle yapılacak. Taban puan şartı yok! İşte Kamu Üniversitesi yeni ve güncel personel alımı süreci ve tüm şartlar.

sivas-universitesi-personel-alimi.jpg

Üniversite personel alımı başvuru genel şartları

Üniversite personel alımı için başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olması gerekiyor. Ayrıca diğer hükümler de şu şekildedir:

  • Adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almamaları,
  • Erkek aday için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelemiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
  • Adaylar Programcı kadrosuna başvuruda Önlisans düzeyinde başvuru yapıyorsa 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP93 puanı,
  • Lisans düzeyinde başvurularda 2020 KPSS (B) Grubu KPSSP3 puanı olması gerekiyor. KPSS için taban puan şartı bulunmamaktadır.

Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi başvuru süreci

Adaylar başvurularını üniversiteye şahsen yapmaları gerekiyor. İkamet şartı yok. Başvurular 5 Kasım 2021 tarihine kadar şu adrese yapılabilir: Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörlüğü, Personel Daire Başkanlığı Yenişehir Mahallesi, Kardeşler Caddesi No:7/1 Merkez/SİVAS. Farklı şekilde başvuru kabul edilmeyeceği açıklandı.

Kamu üniversitesi personel alımı (mezuniyet şartları)

  • 1 programcı alımı için Önlisans düzeyinde yüksek öğrenimli olmak veya Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak gerekiyor.
  • 2 sistem programcısı alımı için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, İstatistik ve Matematik bölümü lisans programlarından ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartı var.

sivas1.jpg​​​​​​​sivas2.jpg

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum