Sınavsız Yeni Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı (İkamet Şartsız)

Sınavsız Yeni Kamu Personel Alımı Başvuru İlanı Yayımlandı (İkamet Şartsız)

Kamu Üniversitesi bünyesinde ikamet şartı olmadan güncel ve yeni kamu personel alımı başvuru ilanı yayımlandı. KPSS puan üstünlüğüne göre sınavsız “mülakatsız” atama yapılacak. İşte süreç ve tüm detaylar.

Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni 4/B sözleşmeli personel alım ilanı yayımlandı. Üniversite bünyesinde yeni kadroya büro personeli alımı yapılacak. Mülakat yok. 2020 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle atama yapılacak. İşte başvuru tüm süreci ve hususlarının yer aldığı haberimiz.

Çoruh Üniversitesi memur alımı mezuniyet şartı

1 Büro Personeli alımı için Fotoğraf ve Video lisans mezunu olmak, 2020 KPSS (B) grubu sınavında P3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, 1 Ocak 2022 tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1992 ve sonraki tarihlerde doğanlar başvuruda bulunabilecektir), MEB’den onaylı Bilgisayar Destekli Grafik Tasarım Belgesine sahip olmak gerekiyor

Kamu personel alımı başvuru genel şartları

Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile özel şartlar aranmaktadır.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanununun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile ilgili suçlardan mahkum olmamak gerekiyor. Ayrıca askerlikle ilişiği olmamak, herhangi bir kamu kurumundan ihraç edilmemiş olmak ve herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak gerekiyor.

Sözleşmeli personel alımı başvuru süreci

Artvin ili iş ilanları kapsamında Çoruh Üniversitesi için personel alımı başvurusu sadece şahsen olacaktır. Başvurular 2 Eylül 2022 tarihine kadar yapılabilir. İkamet şartı yok. İşte gerekli başvuru tüm hususlarının yer aldığı başvuru kılavuzu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/oruh-universitesi-personel-alimi.pdf

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.