Sivil Havacılık 11 Personel Alımı

Sivil Havacılık 11 Personel Alımı

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yayınladı. Alınacak personeller Uçak Kontrol ve Bakım Makinist ayrıca pilot olarak görevlendirilecektir. Başvurular başlamış olup 24 Mart 2017 tarihinde sona erecektir.

Başvurular 24 Mart 2017 16:00 kadar Sivil Havacılık Genel müdürlüğünün web sayfasında bulunan başvuru formu doldurularak sonuçlandırılacaktır.

Sivil havacılık Kpss şartı aramadan 11 personel alımı açıkladı. Alınacak personeller 6 Haziran 1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esas bulunan sınav şartı bulunmaksızın hizmete alınacak sözleşmeli personel (Pilot) pozisyon ünvanlarından 4B hizmet sözleşmeli Uçak Kontrol ve Bakım Makinisti ve Pilot alımı yapılacaktır.

Alınacak personeller Ankara, İstanbul , Antalya ve Nevşehir İllerinde Çalışmak üzere atama yapılacaktır. Personellere ödenecek maaşlar  Uçak Kontrol ve Bakım Makinist için 8.712,03 TL ile 7.370,91 TL arasında değişmekte ve Pilot için 12.319,03 TL ile 13.434,13 TL arasında yapılacaktır.

Uçak Kontrol ve Bakım Makinist 7 kişi için şartlar: Geçerli hava aracı bakım personel lisansına sahip olmak. Bakım konusunda lisanslı olarak 3 yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekmektedir.

Pilot 4 kişi alımı için şartlar: ATPL yetkisinde CPL/IR lisans ve yetkisine sahip olmak, uçuş öğretmenliği yetkisinde en az 3000 saat uçuş tecrübesine sahip olmak. İyi derecede İngilizce bilmek. ATPL lisansına, en az 3500 saat uçuş tecrübesine, kontrol öğretmenliği sertifikasına ve 5700 kg ın üzerindeki uçuşlarda (type ratinge) sahip olmak. (68 yaşını geçmemiş olmak) gerekmektedir.

Başvurusu olumlu sonuçlanan adaylardan beyan ettikleri bilgi ve belgelerin aslı daha sonra istenecektir. Güvenlik soruşturması olumsuz neticelenen ve başvuru işlemler esnasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu anlaşılan veya başvurusu kabul edilenlerden istenilen belgeleri ibraz edemeyenlerin müracaatları geçersiz sayılacak, yerleştirmeleri yapılmış olsa bile girdikleri pozisyondan itibari ile iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

Başvuracak adaylarla ilgili her türlü duyuru ve ilanlar Genel Müdürlük tarafından belirtilen nitelikteki Sözleşmeli personel alımı ile ilgili her türlü duyuru Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü web adresinde yayımlanacaktır.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.