Son Açıklamadan Sonra Hafta Sonu Kısıtlaması Nasıl Olacak

Son Açıklamadan Sonra Hafta Sonu Kısıtlaması Nasıl Olacak

Yapılan Yeni Açıklamadan Sonra girdiğimiz ilk hafta sonunda sokağa çıkma yasağı nasıl hangi illerde ve nasıl olacak. İşte bu Tüm soruların cevapları

Yapılan Yeni Açıklamadan Sonra girdiğimiz ilk hafta sonunda sokağa çıkma yasağı nasıl hangi illerde ve nasıl olacak. 5 Mart Cuma akşamı tüm illerde sokağa çıkma yasağı Akşam 9.00 Da başlayıp sabah 5.00 Da sona erecektir.

Cumartesi Günü sokağa çıkma yasağı olmayacak olup Cumartesi Gecesini Pazar gününe bağlayan akşam Akşam 9.00 Da yasak başlayacaktır.

Pazar Günü Akşam 21.00 Da başlayan yasak pazartesi günü sabah saat 05.00 da sona erecektir.

Yasaklı İller Hangi İller

17 İl hariç (Çok yüksek ve yüksek riskli iller) dışında az riskli illerde sokağa çıkma yasağıAz riskli ve orta riskli illerde sokağa çıkma yasağı cumartesi pazar olmayacaktır.Yüksek riskli ve çok yüksek riskli illerde pazar günü sokağa çıkma yasağı olacaktır.

Düşük Riskli İller Hangileri

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Van, Uşak, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Mardin, Muş, Iğdır, Hakkari, Diyarbakır olmak üzere 14 farklı il düşük riskli bölgelerdir.

Orta Riskli İller Hangileri

Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Aydın, Bayburt, Bartın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars olup toplamda 28 farklı il orta riskli bölgelerdir.

Yüksek Riskli İller

Çanakkale, Erzurum, Tunceli, Kahramanmaraş, Yozgat, Malatya, Manisa, Kırıkkale, Düzce, İzmir, Bartın, Bolu. Elazığ, Kütahya, Kırklareli, Kilis, Zonguldak, Niğde, Muğla, Tekirdağ, Kayseri, Adana, İstanbul, Erzincan, Bayburt, Hatay, Ardahan, Edirne, Nevşehir, Yalova, Burdur, Sakarya, Antalya, Artvin, Sinop, Balıkesir, Kocaeli, Mersin, Konya, Aksaray, Amasya, Gümüşhane illeri ise yüsek riskli illerdir.

Hangi İller Çok Yüksek Riskli

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon illeri olmak üzere 17 farklı il de yüksek riskli bölgelerdir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.