Son Dakika! Askerlik Sevk ve Terhis Duyurusu

Son Dakika! Askerlik Sevk ve Terhis Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı MSB Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından son dakika yapılan 20 Kasım 2020 tarihli duyuruda askerlik sevk işlemleri ile terhislere dair önemli duyuru yapıldı.

Milli Savunma BakanlığıMSB” Askeralma Genel Müdürlüğü tarafından koronavirüs salgını yeni tedbirleri kapsamında askerlik iş ve işlemlerine dair çok önemli duyuru yayımladı. Buna göre sevk işlemlerinin ne olacağı ve terhislere dair koronavirüs tedbirleri kapsamında önlemler açıklandı.

Koronavirüs Tedbirleri

20 Kasım 2020 tarihi akşam 20’den sonra tedbirler belirtilen saatler çerçevesinde uygulanmaya başlayacak. İçişleri Bakanlığının yayımladığı genelge çerçevesinde tüm detayları sizlerle ayrıca paylaşmış ve önemli detayları da paylaşmaya devam etmekteyiz.

MSB Sevke Tabi Yükümlülerin Sevkleri

23-25 Kasım 2020 Tarihlerinde Sevke Tabi Yükümlülerin Sevklerinin Ertelenmesine kadar verildi. Bu kapsamda yapılan açıklamada Pandemi ile mücadele kapsamında 23-25 Kasım 2020 tarihlerinde sevke tabi yükümlülerin sevkleri, 22-24 Aralık 2020 tarihleri arasında icra edilecek şekilde ertelenmiştir denildi.

MSB Terhis İşlemleri

Öte yandan terhis işlemlerine dair şu an için herhangi bir değişiklik yapılmadığı belirtilirken 19 ile 21 Kasım'da sevke tabi olan bedelli askerlik yapanları da sevklerinin ertelenmediği belirtildi.

Yapılan duyuru kapsamında MSB, bu duyurunun 7179 sayılı Askeralma Kanunu’nun 27’nci maddesi gereğince yükümlülere tebliğ mahiyetinde olduğu açıklamasını da yaptı.

Askeralma Kanunu Madde 27 "Yoklama, celp ve sevk duyuruları"

Yoklama, celp ve sevk ile ilgili hususlar, Bakanlık tarafından Türkiye Radyo Televizyon Kurumu ve diğer ulusal yayın yapan televizyon ve radyo kanalları aracılığıyla zorunlu yayın kapsamında duyurulur. Ayrıca Bakanlığın resmî internet sitesinde ve e-Devlet sisteminde ilan edilir. Bu duyuru ve ilan yükümlülere tebliğ mahiyetindedir.

Duyurular ulusal yayın yapan televizyon ve radyo kanalları tarafından Bakanlıkça talep edilen tarihlerde ve 19.00-23.00 saatleri arasında en az bir kez yayımlanır. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, duyuruların yayımlandığı kanalları, tarih ve saati Bakanlığa bildirir.

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.