Son Dakika Atama Kararları! Bakanlar ve Üniversite Rektörleri Var

Son Dakika Atama Kararları! Bakanlar ve Üniversite Rektörleri Var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından alınan atama kararları bugün Resmi Gazete’de yayımlanarak duyuruldu. Bakanlar ve Rektörlerde var.

21 Nisan 2021 tarihli ve 31461 sayılı Resmi Gazete’de Bakanlar, Rektörler ve Kurumlar bünyesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan atamalar ve görevden almalar kamuoyu ile paylaşılmıştır.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN tarafından alınan atama kararları aşağıdaki gibidir;

Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’ın görevine son verilmiş ve bu suretle boşalan Ticaret Bakanlığına Mehmet MUŞ, yeni kurulan bakanlıklardan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya YANIK, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat BİLGİN Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ıncı maddeleri gereğince atanmıştır.

Ekli Listede yer alan kişiler hizalarında belirtilen üniversite rektörlüklerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince atanmıştır.

Bartın üniversitesine Prof. Dr. Orhan UZUN,

Bayburt Üniversitesine Prof. Dr. Mutlu TÜRKMEN,

Çankırı Üniversitesine Prof. Dr. Harun ÇİFTÇİ,

Iğdır Üniversitesine Prof. Dr. Mehmet Hakkı ALMA.

İbn Haldun Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Atilla ARKAN atanmıştır.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Bedriye TUNÇSİPER atanmıştır.

Diyanet İşleri Başkanlığında açık bulunan Mushafları İnceleme ve Kıraat Kurulu üyeliğine 22/6/1965 tarihli ve 633 sayılı Kanunun 6 ıncı maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Bayram YILMAZ atanmıştır.

Endonezya Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Tahsin Mahmut Erol KILIÇ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince merkeze alınmıştır.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığında açık bulunan Nükleer Enerji ve Uluslararası POrojeler Genel Müdürlüğüne 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Afşin Burak BOSTANCI atanmıştır.

Nükleer Düzenleme Kurulu Üyeliğine, 2/7/2018 tarihli ve 702 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Suat ÜNAL atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Siirt İl Kültür ve Turizm Müdürü Alaaddin AYDIN, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Van İl Kültür ve Turizm Müdürü Bilal DÖNMEZ, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

Vakıflar Genel Müdürlüğünde açık bulunan İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Hayrullah ÇELEBİ atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan İstanbul İl Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Abdurrahman AYDIN atanmıştır.

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ıncı maddesinin b/1 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU yeniden seçilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum