Son Dakika! Kısıtlama ve Yasakların Kalkacağı Tarih Belirginleşiyor

Son Dakika! Kısıtlama ve Yasakların Kalkacağı Tarih Belirginleşiyor

Sağlık Bakanlığında günlük aşılama sayısı 500 binleri de geçerek bugün itibarıyla 750 bin sayısına ulaştı. Aşılamanın bu şekil hızla ilerlemesi yasaklar ve kısıtlamalar konusunda önemli adım atılacağının göstergesi olarak öne çıktı. Uzmanlar açıkladı.

Kısıtlama ve yasaklarda önemli düzenleme olacak! Aşınızı olun sloganıyla vatandaşlara çağrı yapan uzmanlar pandeminin bitirilmesinde önemli bir noktaya gelineceğini açıkladı. Her geçen gün artan aşılama hızıyla birlikte daha öncede belirtildiği üzere Sonbahar'a bile girmeden kısıtlama ve yasaklar konusunda önemli bir adım atılacağı belirtiliyor.

2 AY SONRA NORMAL HAYAT

Milyonlarca vatandaş özellikle maskelerin çıkarılacağı günü beklerken, aşılamanın günde 1 milyonlara kadar gelmesi durumunda 2 ay sonra normal hayata geçilebileceği müjdesini veriyor. Bunun için de "AŞINIZI OLUN" çağrısını her platformda yapmaya devam ediyorlar.

Aşılamada kapasitenin 1 milyonları bulması yönünde önemli adım atılması ve imkanların tam anlamıyla kullanılmasıyla da 2 ay sonra normal hayat için ışık yanacağı beliriliyor.

TOPLUMSAL BAĞIŞIKLILIK

Toplumda yer alan bağışıklık sahibi kişilerin oranının büyük öneme sahip olduğu belirtiliyor. Toplumsal bağışıklık konusunda aşılama sonucu önemli adımların ilk etapta atılması ancak maske ve mesafenin bir müddet daha devam etmesi isteniyor. Vatandaşların yabancı kişilerle iletişiminde dikkat etmesi bu yönden maskenin hemen çıkarılmayacağı anlamına geldiği belirtiliyor.

SONBAHARDA NORMALE DÖNÜŞ

Günlük 1 milyon doz aşılamanın yapılması ve Temmuz ayı itibarıyla da toplumsal bağışıklığın önemli derecede artması ile birlikte Sonbahar'a eski normalle giriş yapılması bekleniyor. Aşı olmayanların da riski artırmaması adına bir an önce aşılama sürecine girmelerinin önemine vurgu yapıldı. Temmuz sonuna kadar 50-60 milyon kişinin bu hızla giderse aşılanacağını ve 2. aydan itibaren eski normale girilebileceği açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.