Son Dakika! Korona Olan Personele Ceza Verilecek

Son Dakika! Korona Olan Personele Ceza Verilecek

Bartın Valiliği kamu kurum ve kuruluşlarında hastalığının bulaşmasının önüne geçilemediğini gerekçe göstererek ilginç bir karara imza attı.

Vali yardımcısı Abdullah Akdaş imzasıyla kamu kurum ve kuruluşlarına gönderilen yazıda testi pozitif çıkan personelin araştırılması istendi.

Yapılan araştırmada personelin neden hasta olduğunun ortaya konmasına gerekçe gösterilen sebepler yeterli görülmezse personel hakkında disiplin işlemi yapılması istendi.

Bartın İl Salgın Denetim Merkezi Başkanı olan Vali yardımcısı Abdullah Akdaş, 21 Nisan tarihinde kamu kurum ve kuruluşlarına resmi bir yazı göndererek, "Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında, salgının bulaşmasını önlenmesinde yetersiz kalındığı görülmektedir" diyerek alınan kararı açıkladı.

İl Salgın Denetim Merkezi Başkanı olan Vali Yardımcısı Abdullah Akdaş imzasıyla kurumlara gönderilen resmi yazıda şöyle denildi;

Salgının bulaşmasını önlemek amacıyla çalışan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan tüm amir, memur ve işçi kadrosunda görev yapan personelin herhangi bir şekilde temaslı ya da pozitif olmaları durumunda, Genelge ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları uyarınca sorumlu sayıldığından, temaslı ya da pozitif etkilenen bu kişilerin temaslı ya da pozitif olma nedenleri kurum amirleri tarafından mutlaka sorgulanacaktır. Yapılan inceleme veya soruşturmada gerekçeleri yeterli görülmeyen personel hakkında kurum amirlerince disiplin işlemi yapılacaktır.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
15 Yorum