Son Dakika! MEB Bakanı İstifa Etti Yerine Atanan Bakan ve 3 Bakan Yardımcısı Kim Oldu

Son Dakika! MEB Bakanı İstifa Etti Yerine Atanan Bakan ve 3 Bakan Yardımcısı Kim Oldu

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarında en dikkat çeken atama MEB Bakanı Ziya Selçuk’un görevden affını istediği ve yerine atama yapıldığı karar oldu.

Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarında n dikkat çekici atama Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un görevden alınarak yerine yapılan atama oldu. İşte detaylar.

Daha önce sosyal medyada MEB Bakanı Ziya Selçuk’un istifa ettiği söylentisi çıkmış ancak haber doğrulanmamıştı. Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarında bu haber doğrulanmış oldu. Bakan Selçuk’un görevden affını istediği ve kabul edildiği yazıldı.

Buna göre Bugünkü Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı atama kararlarının bazıları aşağıdaki gibidir;

Görevden Affını isteyen ve görevden af talebi kabul edilen Prof. Dr. Ziya Selçuk’tan boşalan Milli Eğitim Bakanlığına Prof. Dr. Mahmut Özer Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 104 üncü ve 106 ncı maddeleri gereğince atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Ahmet Emre Bilgili atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Petek Aşkar atanmıştır.

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Sadri Şensoy atanmıştır.

Strateji ve Bütçe Başkanlığında açık bulunan 1. Hukuk Müşavirliğine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sinan Taş atanmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan Mesleki Hizmetler Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Fuat Uzun atanmıştır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan Baş Müfettişliklere, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Müfettişler Alaettin Kandemir, Onur Şatıroğlu, Onur Özavcı, Ahmet Çelikdin, Sebiha Çetin, Özgür Kabayel, Ferhat Aydın, Burcu Gündoğdu, Hakan Özmen, Sevda Soysal, Cemal Alpaslan Özcan, Göksel Yolcu, Yusuf Kenan Karaarslan, İbrahim Yılmaz, Ertan Örs ve Adnan Doğan atanmıştır.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünde açık bulunan; VI. Bölge Müdürlüğüne Funda Aydın Seymen, VXI. Bölge Müdürlüğüne Hamdi Erşen, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sever görevden alınmış ve bu suretle boşalan Genel Müdür Yardımcılığına Fatih Dumanlı atanmıştır.

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığında açık bulunan Başkan Yardımcılıklarına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Umut Serhat İdman, Abdullah Yüksel ve Nurettin Kaya atanmıştır.

Atama kararları tam metni.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.