Son Dakika! Milyonlarca Gence Vergi, Kredi ve Prim Desteği Verilecek

Son Dakika! Milyonlarca Gence Vergi, Kredi ve Prim Desteği Verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından daha önce söylenen genç nüfusa istihdam sözü gerçeğe dönüşüyor. Teşvikler artarak devam edecek.

Başkan Erdoğan’ın "beceri ve deneyim kazanmalarını temin edeceğiz" dediği Z kuşağı için tüm imkanlar seferber ediliyor. Detaylar haberimizde.

Z Kuşağına destek devam ediyor

Günümüzde şirketlerin, siyasi partilerin ve markaların ilgi odağındaki Z kuşağının kendi işini kurması için dört koldan destek veriliyor.

Genç nüfusa istihdam için tüm imkanlar seferber edilirken, işlerini kurmaları, hayallerini gerçeğe dönüştürmeleri için kredi, vergi, prim desteği 2022'de artarak devam edecek.

gib.jpg

Gelir İdaresi Başkanlığı rehber hazırladı

Konu ile alakalı olarak Gelir İdaresi Başkanlığı genç girişimciler için vergi, sigorta prim teşviki kapsamında sağlanan kolaylıklara ve yararlanma koşullarına rehber hazırladı.

Vergi desteğinden, kendi işinde bilfiil çalışan, idare eden 18 yaşından büyük 29 yaşından küçük bütün gençler yararlanabilecek.

İlk defa vergi mükellefi olan gerçek kişilerin sigorta primleri bir yıl boyunca en alt sınır üzerinden hesaplanacak.

3 yıl boyunca 75 bin lira vergi dışı

Faaliyete geçilen tarihten itibaren 3 yıl boyunca 75 bin liralık kazancın bir kısmı vergi dışı bırakılacak.

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) da Z kuşağının işgücü piyasasına girişte ihtiyaç ve beklentilerini tespit etmek, pro-aktif yöntemlerle işgücü piyasasına girişlerini desteklemek için çalışma başlattı. Kurum, kendi içeriklerini yaratmak isteyen bu gençlerin yaşam tarzı, tüketim, iletişim, beklentilerini de dikkate alarak girişimci olmalarına yönelik politikalar geliştirecek.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.