Son Dakika; MSB KPSS'siz kadın ve erkek subay alımı duyurusu

Son Dakika; MSB KPSS'siz kadın ve erkek subay alımı duyurusu

MSB PERTEM üzerinden 13 Aralık tarihli son dakika subay temini (alımı) duyurusu yayımlandı. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne alımı yapılacak subaylar için KPSS şartı aranmıyor. Başvuru kılavuzu ise bugün yayımlandı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) KPSS şartı olmadan subay alımı duyurusu yaptı. Başvuruların bugün yapılacağı alım duyurusunda kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek.

Başvuru ekranı ne zamana kadar açık olacak;

Başvuru ekranı subay alımı duyurusu yayımlanır yayımlanmaz açıldı. MSB tarafından yayımlanan başvuru kılavuzuna göre son tarih ise 13 Ocak 2020 olarak kaydedilmiştir. 

Başvurular nasıl yapılacak;

Dış ve iç kaynaktan subay alımı için ilgili ilana PERTEM (personel temin sayfası) üzerinden başvuru yapılacak. Adaylar MSB personel dairesi başkanlığı bünyesindeki sayfaya e-devlet üzerinden giriş yapıp bilgileri doldurduktan sonra başvuru yapabilecek. Subay alımı 3 kuvvet komutanlığına da yapılmaktadır.

subayalimiduyurusu.jpg

Başvuru şartları neler;

Hukuk sınıfı subay alımına hukuk fakültesinden başvuru tarihi itibari ile mezun olanlar arasından iç (muvazzaf veya sözleşmeli subay) ve dış kaynaktan subay adayları başvuru yapabilecek. Dış kaynak subay alımına kadın ve erkek adaylar başvuru yapabilecek. Başvurularda KPSS şartı aranmaktadır.

Adayların Lisans düzeyinde mezunlar için 27 yaşından büyük olmama ve lisansüstü eğitimini tamamlamış olanlar için 32 yaşından büyük olmama şartı bulunmaktadır. İç kaynaktan alımda ise Üsteğmen, yüzbaşı, binbaşı rütbelerinden birinde olma şartı bulunmaktadır. Ön başvuru sonuçları ilerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

MSB kadın erkek KPSS şartsız subay alımı başvuru kılavuzu için tıklayın. Başvuru yapmak için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum