Son Dakika! PTT Personel Alımı Yapılacak Kadrolar - Birimler Belli Oldu

Son Dakika! PTT Personel Alımı Yapılacak Kadrolar - Birimler Belli Oldu

Resmi Gazete’de PTT personel alımları için mevzuat değişikliğinden sonra gözler resmi açıklamalara çevrilmişti. İlk açıklama geldi ve PTT personel alımı yapılacak branşlar ile birim ve iştiraklere dair detaylar belli olmaya başladı.

PTT 2022 yılı personel alımları için geri sayım başladı. Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi “PTT A.Ş.” ve iştiraklerine ciddi sayıda personel alımı için adayların beklentisi karşılanmasına artık sayılı günler kaldı. 2022 yılı güvenlik görevlisi, temizlik personeli, şoför ile özellikle POSTACI ve GİŞE PERSONEL alımı branşlarında çok sayıda atama için detaylar gelmeye başladı.

PTT personel alımı açıklaması

PTT sen genel başkanı Halit Büyük açıklamasında ciddi sayıda personel alımı açığına değindi. Özellikle son dört senedir çok fazla kişinin emekli olduğunu ve yeni alımların da yapılmadığını belirtti. Taşeron sisteminin de sonlanmasından dolayı iş yükünün had safhada olduğuna değinildi. 2018 yılında son atamanın yapıldığı ve 4 senedir yayımlanmayan ilanın artık bir mecburiyet olduğu söylendi.

Ciddi bir personel alımı için ilana çıkılacak

Yapılan açıklamada PTT’nin 2022 yılı itibarıyla artık 4 senedir yapılmayan başvurulardın alınmasının ve ciddi bir sayının açıklanmasının gerekliliğine yer verildi.

PTT personel alımı yapılacak iştirakler

PTT 2022 yılı işçi alımı ile sözleşmeli personel alımı için birçok branşta ciddi sayıda atama için adaylar artık gün sayıyor. PTT son dakika açıklamasında işçi alımlarının yanı sıra PTT bünyesinde personel alımı yapılacak iştiraklere de yer verildi. Özellikle şu iştirakler için de personel alımları başlatılması talep edildi.

 • PTT Bilgi Teknolojileri A.Ş.,
 • PTT Anadolu Lojistik A.Ş.,
 • PTTEM Teknoloji ve Elektronik Hizmetler A.Ş.,
 • PTT Para Lojistik ve Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş.,
 • Sofra Kurumsal ve Ödüllendirme Hizmetleri A.Ş.,
 • Kule Verici Tesisleri İşletim ve Teknolojileri A.Ş. başta olmak üzere PTT için oldukça ciddi sayıda personel ihtiyacı olduğu ifade edildi.

En çok Ptt personel alımı yapılacak kadrolar

PTT sen genel başkanı Halit Büyük açıklamasında ciddi sayıda personel alımı olduğunu, emekli olan çok sayıda memur olmasından ve 4 senedir atamaların da olmamasından dolayı 2022 itibarıyla özellikle şu kadrolar için atamaların yapılmasının artık bir mecburiyet olduğunu dile getirdi.

En çok özellikle;

 • Postacı,
 • Gişe personeli,
 • Şoför,
 • Güvenlik personeli,
 • Temizlik personeli,

branşlarına PTT işçi, memur, personel alımı başvuruları alınacak. İŞ İLANLARI KARİYER olarak geçtiğimiz gün de PTT personel alımları için mevzuat değişikliği haberini gündeme getirmişti. Hemen aşağıdaki bağlantıdan bu haberimize ulaşabilirsiniz.

Sizler de kadrolara ve branşlara dair kendi taleplerinizi, yorum ve görüşlerinizi de HEMEN bu haberimize yazabilirsiniz.

28041.jpg

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
115 Yorum