Son Dakika Taşeron Açıklaması 2017

Son Dakika Taşeron Açıklaması 2017

Türk-İş Genel Başkanı Atalay Taşeron İşçileri İlgilendiren Önemli Bir Açıklama Yaptı. Taşeronların Görüşmelerine Ara Verildi. 2017 Yılında Neler Yapıldığını Göreceksiniz.

Türk-İş Genel Başkanı Atalay yaptığı açıklamada "15 Temmuz darbe girişimi yaşanınca taşeron işçilerin haklarına ilişkin görüşmelere ara verildi. 2017'de taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz "Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) Genel Başkanı Ergün Atalay, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından taşeron işçilerin haklarına ilişkin görüşmelere ara verildiğini belirterek, "2017'de taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz." dedi.

15 Temmuz darbe girişimi yaşanınca taşeron işçilerin haklarına ilişkin görüşmelere ara verildiğini hatırlatan Atalay, son günlerde konunun ilgililer tarafından yeniden ele alındığına işaret etti. Atalay, açıklamasında "İşçilik işi yapan işçi, memurluk işi yapan memur olsun. 2017'nin başında taşeron işçilerin hakları için neler yapıldığını göreceksiniz." dedi.

Sendikaların işçi haklarını talep etmesiyle meselenin bitmeyeceğini bildiren Atalay, "Ekonomik durum ve gündem her gün değişince, bedelini kimi canıyla kimi malıyla ödüyor. Böyle bir ülkede yaşamaktan rahatsız değilim ama bu ülkeye sahip çıkmak zorundayız." diye konuştu.

Yol-İş Sendikası Başkanı Ramazan Ağar da kamunun güçlenmesiyle devletin de güç kazanacağını açıkladı. Taşeron işçilerin kadroya alınması halinde verimli olamayacaklarını iddia eden bazı bürokratların olduğunu savunan Ağar, "İnsanlar çalışmak, üretmek ve ailesini geçindirmek için çalışıyor. Toplu iş sözleşmelerinde hak olduğu kadar cezai işlem uygulamaları da var. Buna rağmen bunu iddia etmek emeğe saygısızlıktır." dedi.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
12 Yorum