Son Dakika Taşeron Haberi Bakanlar Kurulu Toplantısı 13 Haziran 2016

Son Dakika Taşeron Haberi Bakanlar Kurulu Toplantısı 13 Haziran 2016

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli 13 Haziran 2016 Tarihinde Yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı Sonrasında Yaptığı Açıklamada Taşeron İşçilere Kadro Konusunda Önemli Açıklamalarda Bulundu.

13 Haziran 2016 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu Toplantısı sonrasında gündeme dair önemli açıklamalar geldi. Basın toplantısı düzenleyen Canikli soru cevap bölümüne geçti.

Soru cevap bölümünde Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ‘ye taşeron düzenlemesi var, taşeron düzenlemesi değişecekmi son durum nedir diye soru soruldu,  Canikli taşerona kadroyla ilgili düzenlemenin çalışmalarına devam edildiğini aktardı.

Bakanlar kurulu sonrası konuşan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli yaptığı açıklamada “Maliye Bakanlığımız bünyesinde teknik çalışmalar devam ediyor. Son derece önemli bir düzenleme ve Türkiye’de büyük bir problemi çözecek” dedi. Bu konu ile ilgili teknik detayların çok fazla olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli “Detayların çözülmesi gerekiyor. İlgili Bakanlıkların ve uzmanların çalışmaları sürüyor. Takvim vermek istemiyoruz ama çok uzun zaman alacağını tahmin etmiyoruz. Verilen sözler var, o sözlere uygun bir şekilde düzenleme yapılacaktır”  şeklinde açıklamada bulundu.

Geçtiğimiz hafta başında çıkan taşeron işçilere yeni düzenleme gelecek haberlerine Maliye Bakanı Naci Ağbal ‘dan sonra Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli de yeni bir düzenleme olmadığını aktardı. Yeni düzenlemenin daha önceden yapılan açıklamalara paralel olarak takvime uygun zamanda açıklanması bekleniyor. Düzenlemenin kısa süre içerisinde Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine gelmesi bekleniyor. Diğer bir olasılık ise meclis 1 Temmuz tatiline düzenlemenin yetişmemesi halinde bir karar alınarak bu yıl meclis tatilinin iptali veya ertelenmesi söz konusu olabilir.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak düzenleme ile ilgili yapılacak tüm açıklamaları sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Aşağıdaki videoda yapılan tüm açıklamalar yer almakta olup, taşeron ile ilgili soru toplantının 40 ncı dakikasında gelmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum