Son Dakika Taşeron İşçilerin Kamuya Alınması Ne Zaman

Son Dakika Taşeron İşçilerin Kamuya Alınması Ne Zaman

16 Mayıs 2016 Bakan Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere kadro ne zaman verilecek sorusuna cevabı verdi. Yüzbinlerce taşeronun merak ettiği kadroya geçirilmesi süreci nasıl gerçekleşecek? Taşeronun dört gözle beklediği sorunun cevabı

Bakan Mehmet Müezzinoğlu Taşeron işçilere kadro ne zaman verilecek sorusuna cevabı verdi. Yüzbinlerce taşeronun merak ettiği kadroya geçirilmesi süreci nasıl gerçekleşecek? Taşeronun dört gözle beklediği sorunun cevabı Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan geldi.

Çanakkale İlinde sağlık çalışanlarıyla bir araya gelen Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Sağlık Bakanlığı ile ilgili çalışmalardan bahseden Bakan Müezzinoğlu, "Bu çalışmalardan yabancılar rahatsız. Alman'ın rahatsız olmasını anlıyorum, İngiliz'in, Fransız'ın rahatsız olmasını anlıyorum. Ama içimizdeki Fransızları anlamıyorum" diyerek sitemde bulundu.

Yapımı devam eden hastanelerden bahseden Bakan Türkiye genelinde 273 hastane ile 40 bin yatak kapasitesinin üzerinde hastanelerin inşaatları sürmekte olduğunu bildirdi. Yapılan hastanelerin bir bölümünün bu yıl, bir bölümünün ise önümüzdeki yıl biteceğini aktardı.

Bakan yaptığı açıklamada, "Bu yıl hizmete girecek olan hastaneler arasında sabahtan ziyaretini yaptığımız 400 yataklı Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesi de var. Bu hastanemiz inşallah eylül ya da ekim ayında bitecek. Çanakkaleliler için hayırlı ve uğurlu olsun. Yine buradan Lapseki Devlet Hastanesi temel atma törenine geçiyoruz. Onu da inşallah bir yıl içinde tamamlayacağız" dedi.

Terörle Mücadelenin devam edeceğini açıklayan Müezzinoğlu Özlük haklarıyla ilgili düzenlemeleri anlattı. Müezzinoğlu "Hepimiz istiyoruz ki yarınlarımız daha iyi olsun. Gece gündüz çalışacağız. Emekli hekimlerimizin özlük haklarıyla ilgili meseleyi meclise getireceğiz. Yıpranma payını TBMM'ye getireceğiz. Dünyanın hiç bir yerinde sağlığa bu kadar yatırım yapan ülke yok. Almanya'ya gıpta ile bakarak, İngiltere'de, Fransa'da o varmış' diyerek değil, 'benim ülkemde daha moderni, daha güzeli var' diyerek, inşallah 2023'de o muasır medeniyetler seviyesinin üzerindeki hedefe ulaşacağız. Çünkü biz büyük bir milletiz. Zaman zaman fitne fesada bu milleti mahkum etmeye çalışanlar olmuştur. Olacaktır. Çanakkale’de verdiğimiz mücadele gibi, teröristin başını ezecek, ona fırsat vermeyecek şekilde bu mücadeleyi vereceğiz. İnşallah bunu da kısa zamanda başaracağız” diye belirtti.

Taşeron İşçilere Kadro Sorusu üzerine Bakan Müezzinoğlu konuşmasını tamamladıktan sonra sağlık çalışanlarının problemlerine kulak verdi. Müezzinoğlu, Taşeron işçilerin kamuya alınması hakkında gelen soruya "Şu anda biliyorsunuz, AK Parti olarak bir süreç var. Ayın 22'sinde bir kongremiz var. Genel kuruldan sonra muhtemelen yeni bir kurulma çalışması olacak. Bakanlar kurulumuzda, hizmet alımındaki kardeşlerimizle ilgili, sayın başbakanımızın grupta kamuoyuna deklare ettiği sürecin yasalaşmasıyla alakalı bütün çalışmaları tamamladık. Ama meclise gelişi muhtemelen ayın 22'sinden sonraki döneme gelir. Bu bir ay içerisinde inanıyorum ki meclise gelir ve biter" diye konuştu.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak taşeron işçilerle ilgili tüm gelişmeleri anında sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum