Son Dakika! Vakıfbank Banka Personeli Alımı Sınav Duyurusu

Son Dakika! Vakıfbank Banka Personeli Alımı Sınav Duyurusu

Vakıfbank tarafından 14 Mart 2021 tarihinde yapılan Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı giriş sınavı sonuçları açıklanmıştır.

Vakıfbank resmi internet sitesinde yayınlanan duyuruya göre sınava giren adaylar sınav sonuçlarını Anadolu Üniversitesi aday işlemleri sistemi üzerinden öğrenebileceklerdir.

Vakıfbank tarafından yayınlanan sınav duyurusu aşağıdaki gibidir;

Bankamızca, 14 Mart 2021 tarihinde yapılan Müfettiş Yardımcısı, Kontrolör Yardımcısı ve Uzman Yardımcısı Giriş Sınavı sonuçları açıklanmıştır.

Adaylar, Anadolu Üniversitesi Aday İşlemleri Sistemi https://sinavbasvuru.anadolu.edu.tr üzerinden sınav sonuçlarını öğrenebilmektedir.

Sözlü sınav süreci ile ilgili hususlar, sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların başvuru sırasında belirttikleri e-posta adreslerine gönderilecek tebligat ile bildirilecektir.

Müfettiş Yardımcısı/Kontrolör Yardımcısı adaylarından, Baraj-1 ve Baraj-2’yi geçen adayların Yabancı Dil Testi hariç diğer testlerden aldıkları notların ortalaması alınarak, ortalama sınav puanı en yüksek olan adaydan başlamak üzere, mezun olunan lisans bölümüne göre değişiklik göstermekle birlikte, 135 adayın sözlü sınava katılmaya hak kazanacağı sınav ilanımızda belirtilmiştir. Bununla birlikte, sınav sonuçlarına göre belirtilen sayıdan daha az sayıda Müfettiş Yardımcısı/Kontrolör Yardımcısı adayı Baraj-1 ve Baraj-2’yi geçmiştir.

Buna göre, ilgili barajları geçen Müfettiş Yardımcısı/Kontrolör Yardımcısı aday sayısının, Bankamızca sözlü sınava davet edileceği belirtilen aday sayısının altında kalması sebebiyle, mezun olunan bölüm ayrımı olmaksızın, Baraj-1 ve Baraj-2’yi geçen Müfettiş Yardımcısı/Kontrolör Yardımcısı adaylarının tamamı sözlü sınava katılmaya hak kazanmıştır.

Sınav başvuru aşamasında “Tüm pozisyonlar” seçeneğini işaretleyen adaylardan “Müfettiş Yardımcısı veya Kontrolör Yardımcısı” kontenjanına giremeyen adaylar ile “Uzman Yardımcısı” seçeneğini tercih eden adaylar arasından, “Uzman Yardımcılığı” için belirlenen Baraj-1 ve Baraj-2’yi geçen adaylar, Bankamız Uzman Yardımcısı ihtiyaçları dâhilinde değerlendirilmek üzere “Uzman Yardımcılığı” sözlü sınavına katılmaya hak kazanmıştır.

Bankamız Müfettişleri, Müfettiş Yardımcısı ve Kontrolör Yardımcısı adaylarıyla sözlü sınav öncesi bir ön görüşme gerçekleştirecek olup Uzman Yardımcısı adayları ile ön görüşme yapılmayacaktır. Müfettiş Yardımcısı ve Kontrolör Yardımcısı adayları, ön görüşme detayları ile ilgili ayrıca bilgilendirilecektir.

Bankamız sınavına ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür eder, bir sonraki aşamaya geçen adaylara süreçte başarılar dileriz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.