Son Dakika! Valilik Açıkladı Yüz Yüze Eğitime Ara verildi

Son Dakika! Valilik Açıkladı Yüz Yüze Eğitime Ara verildi

Kademeli normalleşme sürecine geçişle beraber uygulamaya konulan yerinde karar mekanizması kapsamında iller kendi durumlarına göre kısıtlama ve ek tedbirler alma veya tam aksine kısıtlama kaldırma ya da esnetme kararları alabiliyor.

Son dakika haberine göre ilin durumu göz önüne alınarak İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince o ilimizde yüz yüze eğitime ara verildiği açıklandı.

12 Nisan 2021 tarihinden itibaren ara verildi

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, bağımsız anaokulları, ana sınıfları ile okul öncesi uygulama sınıfları dahil olmak üzere tüm resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumlarının yüz yüze eğitimine 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren ara verildiği duyuruldu.

Eskişehir İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararında;

"Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, fiziki mesafeyi koruma ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması gereken kurallar ve önlemler Sağlık Bakanlığı ve Koronavirüs Bilim Kurulu'nun önerileri doğrultusunda belirlenerek uygulamaya geçirilmektedir. Bu kapsamda; Koronavirüs salgınının ilimizdeki seyrine bağlı olarak tüm resmi ve özel okul öncesi eğitim kurumlarının (bağımsız anaokulları, anasınıfları ve okul öncesi uygulama sınıfları) 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren yüz yüze eğitime ara vermelerine, yüz yüze eğitimin ara verildiği bu kuruluşlarda uzaktan eğitim faaliyetlerine devam edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir" ifadelerine yer verilmiştir.

Yerel düzeyde yerine karar mekanizması gereğince alınan kararları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.