Sosyal Güvenlik Kurumu 12.548 TL Maaş İle Personel Alımı 2016

Sosyal Güvenlik Kurumu 12.548 TL Maaş İle Personel Alımı 2016

18 Mart 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Sınavı Duyurusu Yayınlandı. Başvurula 1 Nisan 2016 tarihinde sona erecektir. Alınacak Personellere Dolgun Ücret Ödenecektir.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 18 Mart 2016 tarihinde personel alım ilanı yayınlandı. Toplam 9 kişi sözleşmeli bilişim personeli olarak istihdam edilecek. Başvurular 1 Nisan 2016 tarihine kadar ilgili kuruma şahsen yapılacaktır. Posta, kargo, faks vb. şeklinde yapılan müracaatlar kabul edilmeyeceği açıklandı.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı sözleşmeli bilişim personeli alımı genel şartları şöyle belirlendi: Fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik elektronik mühendisliği veya elektronik ve haberleşme mühendisliği bölümlerinden mezun olmak ve yükseköğretimi sırasında bilgisayar alanında aldığı derslerde öğrendiği programlama dillerine ilişkin belge veya üniversitelerin onaylı bilgisayar kurslarını bitirdiğine ilişkin sertifika sahibi olmak.

İngilizce dilinde öğretim yapan üniversitelerden lisans düzeyinde mezun olmak veya ana dili İngilizce olan ülkelerde yüksek lisans veya doktora yapmış olmak veya Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavından (YDS) İngilizceden en az (E) düzeyinde puan almış olmak. Mesleki iş tecrübenin belirlenmesinde, kamu kurumlarında kadrolu veya sözleşmeli statüde ya da SGP primleri ödenmek şartı ile özel sektörde (mühendis, istatistikçi, programcı, çözümleyici, yazılım uzmanı, bilgi güvenliği uzmanı, süreç analiz uzmanı, sistem yönetim uzmanı/yöneticisi, bilişim proje yöneticisi, veri tabanı uzmanı, network uzmanı vb.) bilişim personeli olarak görev yapanların hizmet süreleri esas alınacaktır.

Adayların başvuru yaptıkları sözleşmeli bilişim uzmanı pozisyonu için istenilen niteliklere ilişkin çalışmalarını belgelemeleri gereklidir. Yükseköğrenimi sırasında bilgisayar programcılığı alanında ders aldığına ilişkin okuldan onaylı belge transkript veya ders açılım belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığı onaylı programcılık sertifikası ile programlama dillerine ilişkin eğitim aldığını belgelemek.

Adayların her bir unvana başvuru için ayrıca özel şartlar belirlenmiş durumdadır. Başvurmak isteyen adayların başvurular başladığı zaman kurumun internet sitesinde yayınlanacak olan tüm şartları inceleyerek başvuru işlemini gerçekleştirebilirler.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.