Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu 400 Memur Alımı

SGK Memur Alım ilanı 17 Temmuz 2017 de yayınladı. Yapılan açıklamada 400 kişi ihtiyaç olup başvurular 17 Temmuz 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Kamu Personeli Seçme sınavı 70 puanı olan adaylar başvura bilirler.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından yapılan ilanda 400 kişi Memur olarak alınacaktır. Sınava giriş şartlarını taşıyan adayların ön başvuruları 17 Temmuz 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında elektronik ortamda alınacaktır.

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir. Giriş sınavının yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak. ÖSYM tarafından 2017 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında KPSS puan 70 ve üzeri puan almış olmak. Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak. Kurumca açılan giriş sınavlarında iki defadan fazla başarısız olmamak.

Ön Başvuru işlemleri: Adaylar T.C. kimlik numarası ile başvuru ekranına giriş yapacak olup Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Sınavı Başvuru Formu’ nu eksiksiz ve doğru şekilde doldurduktan sonra “tamam” ve “onayla” butonuna basarak başvurusunu tamamlayacaktır.

Adayın başvurusu tamamlandıktan sonra KPSS puanı ÖSYM üzerinden sistem tarafından kontrol edilecektir. Bilgilerinde yanlışlık olan adayın başvurusu değerlendirilmeye alınmayacaktır. Aday başvuru formuna 4.5x6 ebadında ve son 6 ay içinde çekilmiş fotoğrafını elektronik ortamda tarayıp yerleştirecektir. Başvuru esnasında ayrıca fotoğraf istenmeyecektir. Adaylar iletişim bilgilerini (adres, telefon numarası, e-posta adresi) en güncel haliyle yazacaklardır.

Başvuru formunun hatasız ve eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir. Başvuruda yer alan bilgilerin doğruluğundan aday sorumlu tutulacaktır. Elektronik ortam dışında başvuru kabul edilmeyecektir.

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul veya bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olması şart.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.