Sosyal Güvenlik Kurumu 60 Devlet Memuru Alımı

Sosyal Güvenlik Kurumu 60 Devlet Memuru Alımı

11 Temmuz 2016 Tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu SGK Tarafından Personel Alım İlanı Yayınlandı. Toplam 60 Kişi Devlet Memuru (Müfettiş Yardımcısı) Olarak İstihdam Edilecek.

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından 11 Temmuz 2016 tarihinde personel alımı yapılacağı duyuruldu. Toplam 60 kişi Müfettiş Yardımcısı unvanıyla 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu 4/a maddesi uyarınca kadrolu olarak istihdam edilecek.

Başvurular, şahsen veya posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvurularda evrakların 05 Ağustos 2016 günü mesai bitiminden önce belirtilen adrese ulaşmış olması gerekmektedir. Postadaki gecikmeler ve eksik belgeler ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

Müfettiş yardımcılığı giriş sınavına katılabilmek için; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinde yazılı nitelikleri haiz olmak, Sınavın yapıldığı 2016 yılının Ocak Ayının birinci günü itibariyle otuz beş yaşını doldurmamış olmak.

En az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadî ve idari bilimler fakültelerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

ÖSYM tarafından 2015 ve 2016 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS); KPSSP118 puan türünden 80 ve üzerinde puan almak ve sınava müracaat eden adaylar içerisinde en yüksek puanlı 300 kişi içerisinde bulunmak (2015 ve 2016 KPSS sınavları birlikte değerlendirilecek olup, son sıradaki adaya eşit puan alan adayların tümü sınava çağırılacaktır.)

Süresi içerisinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenilen diğer bilgi ve belgeleri Rehberlik ve Teftiş Başkanlığına vermiş olmak, şartları aranır.

Yazılı Sınava Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Aday başvuru formu (Sosyal Güvenlik Kurumu Rehberlik ve Teftiş Başkanlığının yukarıda belirtilen adresinden ya da kurumun web sitesinden temin edilebilir), İki (2) fotoğraf, Kamu Personeli Seçme Sınavı Sonuç Belgesi, Yüksek öğretim kurumu diploma veya bitirme belgesinin aslı veya onaylı sureti (aslı gösterilmek şartıyla Rehberlik ve Teftiş Başkanlığından onaylı sureti).

Sınava girecek adaylara Rehberlik ve Teftiş Başkanlığınca, sınav zamanı ve yerini belirten fotoğraflı “adaylık (sınav giriş) belgesi” verilir. Sınav giriş belgeleri, adayların haberleşme adreslerine posta ile gönderilecektir. Sınava girecek adaylar, sınav esnasında, bu belge ile birlikte kimlik tespitinde kullanılmak üzere, resmi makamlarca verilmiş geçerli bir kimlik belgesi bulundurmak zorundadırlar. Sınava katılabilme şartlarını haiz olmayanlara sınav giriş belgesi gönderilmeyecektir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.