Sosyal Tesisler Artık Ücretli Olacak

Sosyal Tesisler Artık Ücretli Olacak

Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenen “Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği” Resmi Gazete’de yayımlandı. Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından sosyal tesislerle ilgili çok önemli değişiklikler oldu. İşte yayınlanan yeni tebliğ ve det

Maliye Bakanlığı kamu idarelerine ait sosyal tesislerin daha iyi değerlendirilmesi için bazı düzenlemeler yaptı.

Yapılan değişikliklerin amacı kamu sosyal tesislerinde yapılacak olan verimli bir işletme ile mali yapının oluşturulması sağlanacak.

Maliye Bakanlığı’nın “Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği” nin ardından artık kim olursa olsun kamu sosyal tesislerinden ücretsiz faydalanamayacak. Kamu Sosyal Tesislerinin İşletilmesine İlişkin Tebliği’nin detayları:

Sosyal tesislerde yıl içerisinde dönemden döneme ücretler farklılık gösterebilecek. Bu ücretlerin belirlenmesinde ise her yıl çıkartılan ilgili tebliğler dikkate alınacak. Ücretler en az değeri her yıl çıkartılan ilgili tebliğlerde belirtilecek.

Sosyal tesislerinin ihtiyaçlarının giderilmesi ise sosyal tesislerinin kazancı üzerinden sağlanacak. Sosyal tesislerde kalan kişi sayısı değerlendirilerek yıl içinde azalış tespit edilirse sosyal tesisleri kiralama işlemi gerçekleştirilebilecek. Sosyal tesislerde çalıştırılmak üzere merkezden geçici görevle gelen personelin sayısı en aza indirilecek.

Sosyal tesisler YURTKUR’la ortak bir çalışma da yürütecek. İhtiyaç bulunması halinde boş yerlerin öncelikli olarak yükseköğrenim öğrencilerine verilmesi sağlanacak. Sosyal tesislerde yer alan boş kapasiteler, YURTKUR’a bildirilerek öğrencilerin bu hizmetten faydalanması sağlanacak.

Yayınlanan bu tebliğ sonrası artık hiçbir sosyal tesis hiçbir görevliye ücretsiz olmayacak. Sosyal tesisler de artık bir kazanç noktası olacak.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum