Soylu Taşeron Açıklaması 15 Haziran 2016

Soylu Taşeron Açıklaması 15 Haziran 2016

15 Haziran 2016 Tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu Taşeron İşçilerle İlgili Önemli Bir Açıklama Yaptı. Çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamladıklarını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu katıldığı bir televizyon programda kamuda istihdam edilen taşeron işçilerle ilgili önemli bir açıklama yaptı.

Taşeron konusunda hiçbir şekilde çalışmamız yön değiştirmediğini aktaran Soylu "2016 yılının sonuna kadar bu çalışmamızı tamamlayabileceğimizi düşünüyoruz" dedi. Birçok geceler sabahlara kadar Maliye Bakanlığı, Çalışma Bakanlığı ile hep birlikte hem meselenin pratik yönünden hem hukuki yönünden biraraya gelip, çözüm üretmeye çalıştık. Çalışmalarımızın büyük bir bölümünü tamamladık.

Çok az bir bölüm daha kaldığını belirten Bakan "Kamuda çalışanlar, belediyelerde çalışanlar, kamu alt hizmetlerde çalışanlar, Önemli bir bölüm tamamlandı. Karar vermemiz gereken birkaç önemli husus daha var. İşin bir başka boyutu da belediyelerdir. Bunlarla ilgili çalışmalarda da henüz bir noktaya gelebilmiş değiliz. İnşallah makul bir süre içerisinde kamuyla paylaşırız. Yıl sonuna kadar bu çalışmaların önemli bir bölümü tamamlanacaktır." dedi.

Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak 9 Haziran 2016 tarihinde yaptığımız haberimizde çalışmaların yeni yasama dönemine kaldığını sizlerle paylaşmıştık. Yaptığımız haberimizde TBMM 1 Temmuz 2016 tarihi itibarıyla tatile girecek. Bu gerçeği değerlendirdiğimizde taşeron işçiler için hazırlanan yeni düzenlemenin 20 gün içerisinde hazırlanıp TBMM’ye gelerek yasalaşmasını beklemek gerçekçi olmayacağını sizlere aktarmıştık.

Yaptığımız haberler sonrasında 11 Haziran 2016 tarihinde Maliye Bakanı Naci Ağbal "Bu haber ve yorumlar gerçeği yansıtmamaktadır. Önceki hükümet döneminde başlatılan çalışmalar aynı şekilde devam etmekte ve açıklanan takvime uygun bir şekilde yürütülmektedir." açıklamasını twitter hesabından açıklamıştı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ise 13 Haziran 2016 tarihinde kameralar karşısına geçtiğinde “Detayların çözülmesi gerekiyor. İlgili Bakanlıkların ve uzmanların çalışmaları sürüyor. Takvim vermek istemiyoruz ama çok uzun zaman alacağını tahmin etmiyoruz. Verilen sözler var, o sözlere uygun bir şekilde düzenleme yapılacaktır” şeklinde açıklamada bulunmuştu.

Son olarak 15 Haziran 2016 tarihinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu "2016 yılının sonuna kadar bu çalışmamızı tamamlayabileceğimizi düşünüyoruz." dedi.

Bu açıklama sonrasında yine Kamu Personeli Alımı haber sitesi olarak 9 Haziran 2016 tarihinde yaptığımız "Taşerona Kadro Çalışmaları Yeni Yasama Dönemine Kaldı" haberi teyit edilmiş oldu.

Taşeron işçilerin kamuda istihdam edilmesi ile ilgili yapılan tüm açıklamaları Taşeron İşçiler bölümüne tıklıyarak takip edebilirsiniz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum