Sözleşmeli 4.175 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Aile Bakanlığı Tercihleri

Sözleşmeli 4.175 Memur Alımı Duyurusu Yayımlandı! Aile Bakanlığı Tercihleri

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sözlü sonuçları açıklanan 4 bin 175 sözleşmeli personel alımı tercih duyurusu da yayımlandı. Detaylar ve işlemlere dair gerekli bilgiler bu haberimizde yer alıyor.

Bilindiği üzere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 2022 yılı 6 bin memur alımı kapsamında 4 bin 175 kadro için 4/B sözleşmeli personel alımı sözlü sınav sonuçları 6 Mayıs 2022 tarihinde açıklanmıştı. Asil olarak kazanman adaylar için tercih duyurusu da yapıldı. İşte detaylar.

Aile Bakanlığı memur alımı tercih tarihleri

Aile Bakanlığı bünyesinde 4 bin 175 personel alımı kapsamında sınavı asil olarak kazanan adaylar 20 Mayıs 2022 ile 26 Mayıs 2022 saat 23:59’e kadar tarihleri arasında tercihlerini sistem üzerinden yapacaklardır denildi.

Memur atama tercihleri

Asil olarak atanmaya hak kazanan adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek olup, ayrıca tercihlerine yerleşememesi halinde 20 tercih dışında boş kalan yerlere tercih dışı sistem tarafından yerleştirmeyi isteyip istemediğini de sistemde seçebileceklerdir. Tercih formunun çıktısı alındıktan sonra imzalı olarak atama belgeleri ile teslim edilmek üzere saklanacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tercih ve atama işlemleri

Sınav sonucunda asil sırada yer alan adaylar, yapılacak tercih duyurusuna göre, elektronik ortamda tercihlerini bildireceklerdir.

Adaylar en fazla 20 tercih yapabilecek olup, “tercihleri haricinde bir yere yerleştirilmek isteyip istemediğini” belirteceklerdir.

Adaylar sözlü sınav puanı üstünlüğü esasına göre ve tercihleri doğrultusunda ilgili pozisyonlara yerleştirilecektir.

Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylar, istenilen belgelerini duyurulan süre içinde yerleştirildikleri ildeki Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bizzat ya da posta yolu ile ileteceklerdir. Atama belgeleri de yayımlanınca İŞ İLANLARI KARİYER olarak sizleri bilgilendireceğiz.

Aile Bakanlığı memur tercih işlemleri.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum