Sözleşmeli Astsubay Alımı İçin Başvurular Başladı

Sözleşmeli Astsubay Alımı İçin Başvurular Başladı

Jandarma Genel Komutanlığı tarafından yapılan sözleşmeli astsubay alımları 9 Eylül 2016 tarihiyle başladı. Son başvuru tarihi 7 Ekim 2016 olarak belirtildi.

Jandarma Genel Komutanlığı kadın adayların başvurularını da göz önünde bulunduracak. Kadın adayların alımının yapılacağı sınıf “Jandarma” olarak belirtildi. Erkek adayların ise “Jandarma, Uçak/Helikopter Teknisyeni, İstihkam, Muhabere, İkmal, Bakım, Personel ve Maliye” sınıflarında, başvuruları değerlendirmeye alınacak.

Adayların başvuru yapabilmesi için adaylarda aranan şartlar; önlisans/lisans programlarından mezun ya da kesin kayıt tarihinden önce mezun olmaları gerekmektedir. T.C. vatandaşı olmak, fakülte, yüksekokul veya meslek yüksekokulu gibi kurumlardan mezun olmak, nüfus kaydına göre müracaat yapılan yılın Ocak ayının biri itibariyle 27 yaşını (1 Ocak 1989 ve daha sonra doğanlar), lisansüstü öğrenimini tamamlamış olanlar için 32 yaşını (1 Ocak 1984 ve daha sonra doğanlar) bitirmemiş olan adayların başvuruları kabul edilecektir.

Ayrıca silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, TSK Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak, erkek adaylarda 1,67 metreden kadın adaylarda ise 1,62 metreden kısa boylu olmamak olarak belirtilmiştir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
20 Yorum