Sözleşmeli er alımı sonuç ekranı ve seçim aşaması

Sözleşmeli er alımı sonuç ekranı ve seçim aşaması

Milli Savunma Bakanlığı'na alımı gerçekleştirilmek üzere ön başvuruların toplandığı sözleşmeli er temini sonuç ekranı adaylar için erişime açıldı. Kara ve Hava kuvvet komutanlıklarına alımı yapılacak sözleşmeli er başvuru sonuçları PERTEM üzerinden duyuru

PERTEM'den açıklanan sözleşmeli er temini sonuçlarına T.C. kimlik numarası ile ulaşılabilecek. Seçim aşamasına çağrılan adaylar için takvim de belirlendi. Bu takvim sonuç sayfasında adaya özel olacak.

Sonucunu öğrenen adaylar, ekranda belirtilen tarihlerde Milli Savunma Bakanlığı Personel Temin Dairesi Başkanlığı Cebeci/ANKARA adresinde hazır bulunmaları gerekiyor. Burada gerçekleştirilecek işlemler adaya belirtilen saatlerde yapılacak.

Takvimde önemli hatırlatma da bulunmaktadır. Hafta sonlarına, resmi tatil günlerine ve 31 Aralık 2019 tarihine sınav planlanmamıştır. Adaylar başvuru kılavuzunda belirtilen evraklar ile bakanlığa gelmeleri gerekmektedir.

Seçim aşamaları nasıl gerçekleştirilecek;

Sözleşmeli er alımında seçim aşaması faaliyetleri evrak kontrolü ile başlayacak. Sonraki aşama ise boy ve kilo oranlarının kontrolü ile devam edecek. Buradaki ölçümler tamamlandıktan sonra FYT (fiziki yeterlilik testi) uygulanacak.

Testte başarılı olup olmama durumu taban puanları o anda belli olacak. Elenmeyen adayların puanı daha sonra açıklanacak. Mülakat ve sağlık raporu ile süreç tamamlanacak. Alımı gerçekleştirilecek sözleşmeli erler güvenlik soruşturmasından sonra göreve çağrılacak.

Askeri alımlar MSB tarafından yapılmaktadır. Bu ilanları görüntülemek ve yeni duyurulardan haberdar olmak için askeri alımlar sayfamızı ziyaret edin. Sözleşmeli er alımı başvuru kılavuzuna erişmek için tıklayın. Başvuru sonucunuzu öğrenmek için tıklayın.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum