SPK Kadrolu Memur Alımı İçin Sınav İlanına Çıkıyor! Resmi Gazete İlanı

SPK Kadrolu Memur Alımı İçin Sınav İlanına Çıkıyor! Resmi Gazete İlanı

4 Mart 2021 Resmi Gazete ilanları yayımlandı. İlan edilen bilgilere göre; Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı bünyesinde görevlendirilmek üzere tercih edilecek olan adayların belirleneceği sınav uygulamasının detayları duyuruldu.

Kamu personeli alımı dahilinde devam eden kadrolu memur alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Bazı kamu kurumları sadece sınav uygulaması ile memur alımı tercihlerini belirlerken; Resmi Gazete üzerinden son yayımlanan ilan ile birlikte sınava dair detayların ilan edildiği beyan edildi.

SPK Memur Alımı

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek olan memur alımı için net bir kontenjan beyanı yapılmadı. Kurum dahilinde hem münhal kadrolar yerine hem de ilave personel tercihleri yapılabilecek.

Söz konusu alımlar sınav ile belirlenecek olup; adayların başvuru yapabilecekleri unvan bilgisi için de sadece Bilişim Uzman Yardımcısı alımı yapılacak.

Verilen kontenjan bilgilerine göre alım sayısı henüz netleşmemiş olup; 8. Dereceden kadrolu olmak üzere en fazla 10 kişiye kadar alım yapılacağı ilan edildi.

Sınav Detayları

Sınav uygulaması ile tercih edilecek olan adayların; Bilişim Uzman Yardımcısı unvanında görev hakkı kazanabilmeleri için; yazılı sınava dahil olmaları şarttır. Genel başvuru şartlarını sağlayan adayların katılım gösterebileceği sınav uygulaması için 10-11 Nisan 2021 tarihinde farklı oturumlar ile uygulama başlatılacaktır.

Sabah ve öğleden sonra oturumları ile belirlenecek olan alımlar için ilk uygulama İstanbul’da yapılacaktır.

Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsü – İstanbul olarak ilan edilen sınav yeri bilgisine ilave olarak; söz konusu bilgilerde yaşanabilecek herhangi bir değişiklik doğrudan SPK resmi internet adresi üzerinden ilan edilecek.

Başvuru Bilgileri

Kadrolu memur alımı  başvuruları için 4 Mart 2021 tarihinde doğrudan kurum başvuruları kabul edilmeye başlanacaktır.

18 Mart 2021 tarihine kadar devam edecek olan başvuru işlemleri için SPK resmi internet adresi üzerinden başvuru formu temin etmek kurumun Ankara merkezine teslim etmek gerekmektedir.

Başvuru işlemleri dahilindeki belgeler fiziki olarak hem şahsen hem de posta yolu olabilmek üzere 22 Mart 2021 saat 17:30’a kadar teslim edilmesi gerekmektedir.

Bilgi İşlem Grubu üzerinden ve Yabancı Dil bilgisi üzerinden sınanacak olan adaylar için değerlendirme sonuçları SPK resmi internet adresi üzerinden yayımlanacaktır.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.