SPK Mülakatla En az Lise Mezunu 66 Devlet Memur Alımı Yapılacak

SPK Mülakatla En az Lise Mezunu 66 Devlet Memur Alımı Yapılacak

Sermaye Piyasası Kurulu sözlü sınav ile 66 Memur alımı gerçekleştireceğini duyurdu. Yapılan duyuru ile Devlet Memuru kadrosunda istihdam edilecek 66 personel alımı gerçekleştirilecektir.

SPK bünyesinde 43 Memur, 8 Koruma ve Güvenlik Görevli Memuru, 4 Şoför, 1 Tekniker, 2 Arşivci, 4 Teknisyen ve 4 Hizmetli kadrosunda Devlet Memuru alımı gerçekleştirecektir. Memur Alımı başvuru şartları ve Başvuru süreci detaylarını yazımızda bulabilirsiniz.

SPK Devlet Memuru Alımı Başvurusu Nasıl Yapılacak?

Sermaye Piyasası Kurumu tarafında yayımlanan 66 Devlet Memuru alımı için başvuru yapmak isteyen adaylar iş başvurularını SPK resmi internet adresi üzerinden Cumhurbaşkanlığı kariyer kapısı platformu üzerinden gerçekleştirilebilecektir.

Memur Alımı Başvuruları Hangi Tarihlerde Yapılacak?

SPK bünyesinde istihdam edilecek 66 Devlet Memuru alımı için başvurular 18 Ekim 2023 tarihinde başlayacak olup 1 Kasım 2023 tarihi saat 23:59’a kadar başvurularını elektronik ortamda gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

Devlet Memuru Alımına Kimler Başvuruda Bulunur?

1 Memur Ankara ve 1 Memur alımı İstanbul biriminde görev alacak için Ön lisans Büro Yönetimi, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Büro Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği programlarından birinden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki programlardan mezun olmak. KPSSP93 70 puan almış olmak.

2 Memur alımı İstanbul birimi için Santral hizmetinde çalıştırılmak üzere üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak. KPSSP93 70 puan almış olmak.

10 Memur Alımı Ankara ve 27 Memur alımı Hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültelerine bağlı bölümlerden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki bölümlerden mezun olmak. KPSSP3 70 puan almış olmak.

2 Memur Ankara Birimi için Muhasebe ve Vergi Uygulamaları programından veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki bölümlerden mezun olmak. KPSSP3 70 puan almış olmak. KPSSP93 70 puan almış olmak.

1 Arşivci alımı Ankara ve 1 Arşivci İstanbul birimi için Bilgi ve Belge Yönetimi bölümünden veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki bölümlerden mezun olmak. KPSSP3 70 puan almış olmak.

1 Tekniker alımı Ankara - Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Grafik Tasarımı programlarından veya denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurtiçindeki veya yurtdışındaki bölümlerden mezun olmak. - Grafik tasarım programlarını (Adobe Photoshop, Corel Draw, Adobe Illustrator, Adobe Indesing, Free Hand, Vectr, Adobe Dreamweawer, vb.) bilmek ve kullanabilmek. KPSSP93 70 puan almış olmak.

2 Teknisyen Alımı Ankara birimi için Lise veya dengi okul mezunu veya teknik lise mezunu Bilişim teknolojileri, bilgisayar veya ilgili diğer bölümlerinden mezun olmak. KPSS P94 60 Puan almış olmak.

2 Teknisyen alımı Ankara Teknik lise veya Meslek Lisesi veya dengi lise mezunu İnşaat teknolojisi, mobilya ve iç mekan tasarım veya ilgili diğer bölümlerinden mezun olmak. KPSS P94 60 Puan almış olmak.

8 Güvenlik Görevlisi alımı Ankara birimi için Üniversitelerin ön lisans programlarının herhangi birinden mezun olmak - Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olmak ve 10/06/2004 tarihli ve 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan diğer şartları taşımak. KPSS P93 Puanı en az 60 Puan almış olmak.

2 Şoför Ankara 2 Şoför İstanbul birimi için B sürücü belgesine sahip olmak en az 5 yıllık ehliyet sahibi olmak. Lise veya Ön lisans mezunu olmak KPSS P93 Lise mezunları için ve KPSS P94 Ön lisans mezunları için 60 puan ve üzerinde puan almış olmak.

4 Hizmetli Ankara Birimi Lise ve dengi okul mezunu olmak. Temizlik hizmetlerinde çalıştırılmak üzere ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. KPSS P94 Puanı en az 60 puan almış olmak.

SPK 66 Memur Alımı Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.