Stajyerliği Kalkan Öğretmenler Ne Yapacak

Stajyerliği Kalkan Öğretmenler Ne Yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı 'na Kamu Personeli Alımı Haber Sitesi Olarak Soruyoruz MEB Şubat Öğretmen Ataması Sonrasında Stajyerliği Kalkan Öğretmenler Ne Yapacak

Kamu Personeli olarak Milli Eğitim Bakanlığı'nın gözardı ettiği bir konuda uyarıyoruz. Ataması yapılacak olan kişilerin nasıl bir yol izleyeceği henüz belirsiz.

MEB Şubat 2016'da 30 bin öğretmen ataması yapacak. Konu ile ilgili haberlere sitemizde daha önce yer verilmişti. Bu atamada MEB daha öncekilerden farklı bir uygulama yapacak o da ilk kez atananlarının stajyerlik dönemlerini tercih ettikleri yerlerde yapabilmesi. Milli Eğitim Bakanının açıklamasına göre "Adayların ataması yapıldıktan sonra, atanan kişi bir il ya da ilçe seçecek burada mesleğinde 10 yıl tecrübeli bir öğretmenin denetiminde stajyerlik dönemi geçirip atandığı okula Eylül 2016'da başlayacak."

Buraya kadar her şey güzel ama bu uygulamada göz ardı edilen bir kesim var o da geçtiğimiz yıllarda Dershane, Özel Etüt Eğitim Merkezi ve Özel Okullarda çalışıp stajyerliği il ya da ilçe milli eğitim müdürlükleri tarafından kaldırılmış adaylar, atandıkları takdirde yeni bir stajyerlik dönemi mi yaşayacaklar? Yoksa görev yerlerinde stajyerliği kalmış bir şekilde hemen başlayabilecekler mi? MEB'in bu konudaki çalışması merakla bekleniyor. Mağduriyetlerin doğmaması için bu konu atama öncesinde açıklığa kavuşmalı.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.