Şubat Öğretmen Ataması Branş Dağılımı Ne Zaman Belli olacak

Şubat Öğretmen Ataması Branş Dağılımı Ne Zaman Belli olacak

Milli Eğitim Bakanlığının Şubat Ayı içerisinde 30 bin öğretmenin atamasını yapacak olması, öğretmen adaylarını heyecanlandırdı. Peki bu 30 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak ve braş dağılımı nasıl olacak.

1 Kasım Seçimleri öncesinde AK Parti, iktidara geldiği taktirde Şubat Ayı içerisinde 30 bin öğretmenin atamasını yapacağının sözünü vermişti. 1 Kasım Seçimlerinden sonra, tek başına iktidarla iş başına gelen AK Parti vermiş olduğu birçok sözünü hayata geçirmeye başladığı gibi öğretmenlere verdiği Şubat Ayında 30 bin atama sözünü de hayata geçirmek üzere.

Birçok ilke sahne olacak olan Şubat atamasının en çok merak edilen konuların başında ise; 30 bin öğretmen atamasının ne zaman yapılacağı ve branş dağılımının ne zaman belli olacağı konusu. Öğretmen adaylarının çoğu sabırsızlıkla bu konuların belli olmasını bekliyor. Bu yıl ilk defa atanan öğretmenler tecrübe kazanmak için, bir dönem boyunca danışman öğretmenlerin yanında çalışacaklar. Milli Eğitim Bakanlığı 30 bin çiçeği burnunda öğretmeni yetiştirecek danışman öğretmenleri 8 Ocak Cuma gününe kadar belirlemeyi hedefliyor. Şubat Ayında atanacak olan öğretmenler 1 dönem boyunca bulundukları yerlerde görev yapabilecekler, bir dönem tecrübe kazandıktan sonra atandığı yerlerde görev yapmaya başlayacaklar.

Peki bu 30 bin öğretmen ataması ne zaman yapılacak? Şubat ayında yapılacak olan 30 Bin öğretmen atamasının branş dağılımı ne zaman açıklanacak? Milli Eğitim Bakanlığı’ndan edindiğimiz bilgilere göre 30 bin öğretmen atamasının Şubat Ayının ilk günlerinde yapılacağı, atama yapılmadan birkaç öncede branş dağılımının öğretmen adaylarına ilan edileceği yönünde olurken; yapılacak olan atamaların 20 binden fazlası Güney Doğu ve Doğu Anadolu Bölgelerine olması bekleniyor. İlerleyen günlerde bu 30 bin öğretmen atamasının branş dağılımının nasıl olacağı ve branş dağılımının nasıl olması gerektiği konusunda siz değerli okuyucularımızı bilgilendireceğiz.

Kaynak:www.KamuPersoneliAlimi.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.