Subay ve Astsubay Alımlarında Ek Başvuru

Subay ve Astsubay Alımlarında Ek Başvuru

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden duyuru yayınladı. Duyuruya göre subay ve astsubay alımına başvurup kontenjana giremeyen adaylar için ek başvuru açıldı. Ek başvuru ve 24 bin erbaş alımı ile ilgili tüm detaylar haberimizde. Şartlar..

Daha önce yaptığımız haberlerde de belirttiğimiz gibi Milli Savunma Bakanlığı subay ve astsubay alımı yapıyordu. Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre subay ve astsubay istihdamlarında kontenjana giremeyen adaylar için ek başvuru süreci başladı.

Milli Savunma Bakanlığı’nın halihazırda devam eden 24 bin erbaş alımı da bulunmaktadır. 13 bin sözleşmeli erbaş ve 11 bin uzman erbaş olmak üzere toplamda 24 bin erbaş başvuruları 1 Aralık 2017 tarihine kadar devam etmektedir.

Uzman erbaş alımı için; TC vatandaşı ve erkek olmak, en az lise ve dengi okul mezunu olmak, askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış veya başvuru esnasında yapıyor olmak, askerlik hizmetini erbaş veya er olarak yapmış olanlardan terhisinin üzerinden üç yıldan fazla süre geçmemiş olmak ve 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmak şartları aranmaktadır.

Sözleşmeli erbaş alımı için; TC vatandaşı ve erkek olmak, en az ilköğretim ve dengi okul mezunu olmak, 1 Ocak 2017 tarihi itibarıyla 25 yaşını bitirmemiş olmak, TSK’da daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş, sözleşmeli erbaş ve er olarak istihdam edilmemiş olmak ve kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak gerekmektedir.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum