SYDV Personel Alımları Neden Yetersiz

SYDV Personel Alımları Neden Yetersiz

Her yıl olduğu gibi 2017 SYDV personel alımları yine hüsranla sonuçlanıyor. İkamet dışı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Personeli alımı yapılmayan kurumda, yeteri kadar ilan olmaması birçok kişinin KPSS puanlarının ziyan olmasına neden oluyor. Personel a

Her yıl olduğu gibi 2017 SYDV personel alımları yine hüsranla sonuçlanıyor. İkamet dışı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Personeli alımı yapılmayan kurumda, yeteri kadar ilan olmaması birçok kişinin KPSS puanlarının ziyan olmasına neden oluyor.

Personel alımı için gerekli olan şartları taşıyan adaylar il dışına başvuru yapamamakla birlikte ikamet ettikleri illerde de ilan verilmediği için binlerce Sosyal hizmeti uzmanı işsiz kalıyor. Belediyeler ve SYDV’lerde yetersiz olan personeller çok sayıda olmasına rağmen neden bu kadar az alım yapıldığı da bilinmiyor.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar 7500 personelin alınacağı yönündeydi ancak henüz bu sayının 4’te biri bile alınmadı.

SYDV Personellerinde Aranan Özellikler
KPSS P3 puan türünden 60 puan ve üzerinde alan memur adaylarından sosyoloji, psikoloji, PDR ve sosyal hizmet mezunlarının başvurabileceği ilanlar, kurumun internet sitesi üzerinden veriliyor.

Araç kullanmayı bilen, adli sicili temiz sosyal yardım ve inceleme görevlileri dolgun maaşla göreve başlayarak, iyi bir gelire sahip olabiliyor. Farklı şehirlerde yapılan alımların tümüne siteden ulaşabileceğiniz ilanların Eylül ayında artıp artmayacağı merak ediliyor.

Aile Danışmanı Alımları da Askıya Alındı
Kamudan ihraç edilen binlerce personel olmasına rağmen aile danışmanlığı konusunda da umut besleyen sosyoloji ve psikoloji gibi sosyal bilimler mezunlarının yüksek puan almalarına rağmen açıkta kalmaları birçok kişiyi hayal kırıklığına uğrattı.

Alım yapılması planlanan aile danışmanları da beklendiği gibi alınmadığı için birçok sosyoloji, sosyal hizmetler, PDR ve psikoloji mezunu açıkta kaldı. Merkezi atamalardan umudu kesen bu bölüm mezunları her zaman sorun yaşamalarına rağmen yine atamaların yapılmaması birçok kişiyi hüsrana uğrattı.

Eylül Ayında Atama Yapılacak
Eylül ayında atamalarının yapılması planlanan sosyal hizmet elemanları birçok kişiyi mutlu edecek sonuçlara ulaşmak için yine sitemizin memur alımı ilanları takip edebilecek.

2017 yılı için Eylül ayında alım yapılması beklenen sosyal hizmet elemanlarının ne zaman alınacağı ve hangi illerde kaç personel alımı yapılacağı henüz belli değil. Ancak 2016 KPSS’ye girenler de bu sonucu beklediği için, 2017 SYDV ilanları oldukça kalabalık bir grup tarafından bekleniyor.

 

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.