TAGEM Mülakatsız Sözleşmeli Memur Alımı Online Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

TAGEM Mülakatsız Sözleşmeli Memur Alımı Online Başvuru Kılavuzu Yayımlandı

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı yapacak. 2021 yılı sözleşmeli kadroya TAGEM bünyesinde yeni personel alımı için başvurular alınacak. Detaylar ve başvuru şartlarına dair tüm bilgiler bu yazımızda yer alıyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü sözleşmeli mühendis (endüstri) alım ilanı yayımladı. TAGEM Sözleşmeli Memur Alımı Online Başvuru Kılavuzuna ve tüm başvuru şartlarına, kimlerin başvuru yapabileceğine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kontenjan Dağılımı

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi 2020 yılında yapılan KPSS (B) grubu, KPSSP3 puan sıralaması esas alınmak suretiyle başvuru şartları aşağıda belirtilen toplam 4 adet Endüstri Mühendisi alımı ilanı yayımlandı.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, TCK cezai hükümler ve başvuru kılavuzunda yer alan diğer genel hususlara haiz olmak gerekiyor.

Mezuniyet Şartı

Endüstri Mühendisliği, Endüstri Sistemleri Mühendisliği veya Endüstri ve Sistem Mühendisliği bölümlerinden veya bunlara denkliği YÖK tarafından kabul edilen yurt dışındaki üniversitelerden mezun olanlar başvuru yapabilir.

KPSS ve YDS Şartı

2020 yılında yapılan KPSS’den KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak, (YDS, e-YDS) İngilizce dilinden son başvuru tarihi itibariyle son 5 yıl içerisinde en az 80 puan almış gerekiyor.

Başvuru Süreci

Adaylar başvurularını 12 Nisan 2021 tarihi itibarıyla yapabileceklerdir. Başvurular 25 Nisan’a kadar devam edecek. Başvurular e-Devlet internet sitesi üzerinden Tarım ve Orman Bakanlığı iş başvurusu alanından yapılabilecek. TAGEM sözleşmeli memur alımı online başvuru kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilir ve gerekli tüm detayları ayrıca inceleyebilirsiniz.

Başvuru Kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.