Takvim Açıklandı 2022/3 Personel Atama Duyurusu Yayımlandı (Sağlık Bakanlığı)

Takvim Açıklandı 2022/3 Personel Atama Duyurusu Yayımlandı (Sağlık Bakanlığı)

Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşları için 2022/3 atama başvuru duyurusu yayımlandı. Başvuru süreci, kimlerin başvuru yapabileceği ve tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz. İşte tüm detaylar.

Sağlık Bakanlığından 2022 yılı 3. dönem ilk defa ve yeniden atama kurası ilanı yayımlandı. Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarının ihtiyaçları için, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman tabip, tabip, uzman diş tabibi, diş tabibi ve eczacı kadrolarına ilk defa veya yeniden yapılacak atama takvimi belli oldu. İşte tüm detaylar.

Sağlık Bakanlığı atama başvurusu kimler yapabilir?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunundaki şartları taşımak, Bakanlık ve Bağlı Kuruluşları ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında 657 sayılı Kanunun 4/A maddesine tabi Devlet memuru olarak çalışanlar dışındaki diğer statülerde görev yapan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri aşağıdaki diğer şartları taşımaları durumunda başvurabilir. İşte kimlerin başvuru yapabilip yapamayacağına dair detaylar ve başvuru süreci.

Kimler Sağlık atamasına başvuru yapamaz?

Devlet hizmeti yükümlüsü olan tabip ve uzman tabipler, 657 sayılı DMK’da belirtilen şartları taşımayanlar, emekli olan eczacı, diş tabibi ve uzman diş tabipleri, 657 sayılı DMK’ya tabi olarak Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar ile diğer kamu kurum ve kuruluşlarında halen görev yapmakta olanlar, 5434 sayılı T.C. Emekli Sandığı Kanununda belirtilen yaş haddini doldurmuş olanlar, 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanlar, 4924 sayılı Kanun kapsamında sözleşmeli olarak çalışanlardan bugün itibarıyla görevinden ayrılanlar başvuramaz. Diğer tüm detayları aşağıdaki kılavuzdan inceleyebilirsiniz.

Sağlık Bakanlığı personel alımı atama takvimi

  • 23 Eylül 2022 Cuma - 29 Eylül 2022 Perşembe Saat 18:00’e kadar PBS üzerinden başvuruların yapılması,
  • 11 Ekim 2022 Salı Başvuru Değerlendirme Sonuçlarının PBS üzerinden ilanı,
  • 11 Ekim 2022 Salı - 12 Ekim 2022 Çarşamba Saat 18:00’e kadar     İnceleme sonrası başvuruları ret olanların itirazlarının PBS üzerinden alınması,
  • 17 Ekim 2022 Pazartesi   İtiraz sonuçlarının PBS üzerinden ilan edilecek. İşte gerekli başvuru duyurusu:

Tıkla HEMEN İNCELE! https://isilanlarikariyer.com/d/file/saglik-bakanligi-atama-ilani.pdf

PBS duyuru takip ekranı.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum