Tam Kapanma Sürecinde Aile Hekimleri Çalışacak mı? Karar Açıklandı

Tam Kapanma Sürecinde Aile Hekimleri Çalışacak mı? Karar Açıklandı

Çok sayıda vatandaş tam kapanma süreci ile ilgili olarak merak edilen soruların cevaplarını aramaya devam ediyor. Zorunlu haller dahilinde aile hekimliği hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlar için karar resmileşti.

Türkiye genelinde başlayan ve tam kapanma olarak nitelendirilen salgın tedbirleri dönemi dahilinde 29 Nisan 2021 tarihinden itibaren olmak üzere 17 Mayıs 2021 tarihine kadar yurt genelinde genel sokağa çıkma yasakları, birçok hizmet biriminin de çalışmaması kararı ile yürürlüğe girdi.

Aile Hekimliği Açık Olacak mı?

Bu süreç içerisinde özellikle zorunlu ve bürokratik sebeplerle aile hekimliği belgelerine ihtiyaç duyan vatandaşlar; tam kapanma sürecinde Aile Hekimlerinin açık olup olmayacağını sorgulamaya başladı.

Alınan kararlar ile birlikte; Birinci basamak sağlık hizmetinin temelini olarak kayıtlara geçtiği beyan edilen aile sağlığı merkezleri, toplum sağlığı merkezleri gibi sağlık kurum ve kuruluşlarının; tam kapanma olarak adlandırılan süreç dahilinde de herhangi bir aksaklık veya kesinti olmaksızın hizmetlerine devam edeceği açıklandı.

Aile Hekimliği ile ilgili verilen son karar ile birlikte; bayram sürecinde ilgili birimlerin kapalı olacağı açıklandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.