Tam Kapanma Sürecinde Kamu Personeli Alımlarında Şahsen Başvurular Ertelenmelidir

Tam Kapanma Sürecinde Kamu Personeli Alımlarında Şahsen Başvurular Ertelenmelidir

Kamu personeli alımları tam kapanma sürecinde nasıl yapılacak? Birçok kamu kurum ve kuruluşuna memur alımları online olmasının yanı sıra şahsen de olacak. Peki şahsen başvurular nasıl olacak? Adaylar için bir muafiyet verilmedi!

29 Nisan Perşembe günü, dün itibarıyla Tam Kapanma süreci başladı. Peki tam kapanma sürecinde şahsen başvurusu alınacak olan kamu personeli alımı ilanları nasıl yapılacak? Tam Kapanma Tedbirlerinde personel alımı başvurusu yapacaklar için muafiyet yok! Adaylar tam kapanma süreci boyunca şahsen personel alımı ilanlarının ertelenmesini talep ediyor.

Online Başvurular

Birçok kamu kurum ve kuruluş tarafından başvurular online “çevrimiçi” olarak alınmaya devam ediyor. Adaylar başvurularını kurumların ilan ettiği başvuru kılavuzları dahilinde belirtilen şekilde ya e-Devlet üzerinden ya Bakanlıklar üzerinden ya da ilgili Üniversitelerin internet sitelerinden veya e-Posta ile başvuru almaktalar.

Şahsen Başvurular

Fakat şahsen başvurularla ilgili sorun Tam Kapanma sürecinde unutuldu diyebiliriz. İçişleri Bakanlığı Tam Kapanma Tedbirleri genelgesini yayımladı ama personel alımı için başvuru yapacak adaylar unutuldu bu tedbirlerde.

Özellikle zabıta ve itfaiye eri alımlarında boy ve kilo ölçümü şartı olduğu için şahsen başvuru alınması zorunlu. Bu ve buna benzer birçok alım kurumlar tarafından 17 Mayıs’ta dahil olmak üzere yapılacak. Fakat bu başvuruların tam kapanma sürecinde olanlar varsa ertelenmesi özellikle 17 Mayıs’tan sonra yapılması gerekmektedir.

Şahsen Başvurular Ertelenmelidir!

Bazı alımlar için süreç başladı. Bazı kurumlar için neredeyse bitmek üzere. Fakat tam kapanma sürecine girildiği için adaylar şahsen başvurularını herhangi bir muafiyete tabi olamadıkları için yapamayacaklar. Bu kapsamda kamu personeli alımlarında adayların bu taleplerinin görülmesini ve başvuru süreçlerinin Tam Kapanma Tedbirleri kapsamında ertelenmesi gerekmektedir.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.