Tapu ve Kadastro 5 personel alımı sınavı açtı

Tapu ve Kadastro 5 personel alımı sınavı açtı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında hizmet vermesi amacı ile farklı unvanlarda personel alımı yapılacaktır. Başvuru şartları, unvan ve kontenjan bilgileri açıklanan başvuru kılavuzu detayları haberimizde…

Kamu kurumlarında yapılacak olan 2020 memur alımları ve sözleşmeli personel alımları için başvuru kılavuzları yayımlanıyor. Resmi Gazete 20 Kasım 2020 ilanlarına göre; Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilatında görevlendirilmek üzere iki farklı unvanda personel alımı yapılacğaı beyan edildi.

Sınav Usulü ile Alınacak

Yapılacak olan kamu personeli istihdamları için ilgili aşvuru sürecinin akabinde hak kazanan adaylar için sınav uygulaması gerçekleştirilecektir.  Yarışma sınavı niteliğinde olan sınav için verilen bilgilere göre; Ankara ilinde sözlü sınav şeklinde uygulama gerçekleştirilecektir.

Söz konusu sınav uygulaması için yapılacak olan hesaplamalarda KPSS puanı da etkili olup; sınav puanının akabinde elde edilecek değerlendirme sonucunun en az 70 olması gerekmektedir.

Unvan ve Kontenjan Bilgileri

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Uzman Yardımcılığı giriş sınavı için 2 farklı unvanda görevlendirme yapılacak olup; adayların 2 kişilik kontenjan dahilinde Bilgisayar Mühendisliği bölümü mezuniyeti ile görevlendirileceği beyan edilmiş olup; ayrıca 3 kişilik kontenjan dahilinde de Yazılım Mühendisliği alanından mezun olan adayların tercih edileceği beyan edilmektedir.

Başvuru Süreci

2020 kamu personeli alımı için yapılacak olan Tapu personel başvurularının Kasım ayında başlayacağı açıklandı. ilgili başvuru linki 27 Kasım 2020 tarihinde aktif olacaktır ve adaylar bu tarihten itibaren 4 Aralık 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlayacaktır.

Akabinde yapılacak olan başvurular için ilave süre hakkı tanınmayacak olup; gecikmeli yapılacak olan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.

Başvurular Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Başvuru Sistemi üzerinden online olarak yapılacaktır.

Başvuru Şartları

Her aday 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak kadrolu personel statüsünde bulunacağı için; sicil ve kamu hakkı şartlarını yerine getirmek zorundadır. 

Başvuru yapacak olan adayların 35 yaşını doldurmamış olması talep edilirken; KPSS puan şartı için 2019 veya 2020 yıllarına ait olmak üzere KPSS P1 puan türünden en az 80 puan talep edilmektedir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum