Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Memur Alımları Gündemde

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Memur Alımları Gündemde

TBMM’de Tapuya memur alımları gündeme getirildi. Öte yandan Milli Emlak Genel Müdürlüğüne de 2021 yılı personel alımları TBMM’de gündemde. İşte tüm detaylar.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile Milli Emlak Genel Müdürlüğüne 2021 yılı memur alımları TBMM’de soruldu. Bakanlıktan konuyla ilgili cevap da geldi. 2021 yılında EMLAK VE EMLEK YÖNETİMİ mezunlarının atanmalarına dair sorula ve cevaplar bu haberimizde.

EMLAK VE EMLAK YÖNETİMİ MEZUNLARININ ATAMALARI GÜNDEMDE

Eğitimlerini tamamlamış bu ülke için görev yapmaya hazır ve nazır binlerce Emlak ve Emlak Yönetimi mezunu alım beklemektedir. Her sene Ocak ayında ilana çıkan, Tapu Kadastro ve Milli Emlak Genel Müdürlüğü atama ilanı Şubat ayı gelmesine rağmen hala ilana çıkmamış, binlerce atama ilam bekleyen Emlak ve Emlak Yönetimi mezunlarını mağdur etmektedir. Bu bağlamda;

Her yıl Ocak ayında yapılan atama ilanı bakanlığınızca 2021 yılı için ne zaman yapılacaktır?

2021 yılı için Emlak ve Emlak Yönetimi mezunlarına ayrılan bir kadro var mıdır?

Her yıl yapılan, bu yıl atama ilanı bile verilmeyen Emlak ve Emlak Yönetimi atama sayısı bakanlığınızca yeterli midir?

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞINDAN GELEN CEVAP

Bakanlığımıza tahsis edilen kadro kontenjanı dahilinde birimlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda personel istihdam edilmektedir. Bu çerçevede, 2020 yılında Bakanlığımız milli emlak birimlerinde istihdam edilmek üzere Emlak ve Emlak Yönetimi mezunları arasından toplam 200 kişiye istihdam imkanı sağlanmıştır. 2021 yılında, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesi gereğince Bakanlığımıza tahsis edilecek kadro kontenjanı dahilinde personel istihdamı sağlanacaktır.

YAPILAN SON ATAMA

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; sözleşmeli personel alımlarına dair tüm ilanlar, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ve Çalışma Genel Müdürlüğünün web sayfalarında yayımlanmaktadır. Sözleşmeli personel pozisyonlarından istifa, iş akdinin feshi gibi sebeplerle boşalanlar için, yılın ilk aylarında başvuru alınmakta iken, 2020 yılında acil ) personel ihtiyacı nedeniyle; 2020 yılı başında yapılan alımlara ek olarak 2020 yılı içerisinde boşalan pozisyonlara 12-19 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru alınmak suretiyle atama yapılmıştır.

2021 YILI KONTENJANLARI BEKLENİYOR

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün taşra birimlerinde hizmet sunumunda aksama yaşanmaması için 2021 yılında yeni personel atamalarına ihtiyaç bulunmakta olup, 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesi uyarınca, kurum ve kuruluşlarının 2021 yılı için memur kadrolarına açıktan veya nakil suretiyle yapabilecekleri kesin atama sayıları henüz belirlenerek ilan edilmediğinden, atama yapılacak personel sayısıyla ilgili bir planlama yapılamamıştır.

2020 yılı başında yapılan alımlara ek olarak 2020 yılı içerisinde boşalan pozisyonlara 12-19 Ekim 2020 tarihleri arasında başvuru alınmak suretiyle atama yapılmıştır. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün birimlerinde emlak ve emlak yönetimi bölümü mezunu 1187 personel görev yapmaktadır.

tbmm-001.jpg

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum