Tarım Bakanı Kirişçi Onayladı! 3000 Personel Alımı Yapılacak

Tarım Bakanı Kirişçi Onayladı! 3000 Personel Alımı Yapılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından alınan bilgiye göre 3000 yeni personel istihdamı için TDİOSB kuruluyor. Detaylar bu yazımızda.

Türkiye'de ve Avrupa’da bir ilk olacak OSB için ilk adım atıldı. 3000 yeni personel istihdamı sağlanacak. Tarım alanında 3 bin kişiye istihdam sağlayacak Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) Adana'da kuruluyor. Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kurulacak TDİOSB'ye dair detayları İŞ İLANLARI KARİYER olarak bu haberimizde hazırladık.

tarim-bakani-kirisci.jpg

Tarım ve Orman Bakanı Kirişçi Onayladı

TDİOSB Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi tarafından onaylandı. Su Ürünleri Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TDİOSB) tüzel kişiliği onaylanarak 3000 personel alımı için sürece girildi. Adana Karataş Su Ürünleri TDİOSB olarak tüzel kişilik kazanan birim için ilk aşama tamamlandı.

3000 personel istihdamı

Tarım alanında su ürünleri üretiminde hedef 60 bin ton üretim olacak. Özellikle dışa bağımlılığı önlemek ve istihdam yaratmak için açılan yeni TDİOSB'de tarla balıkçılığı yapılmak üzere yeni işletmeler kurulacak. Çoğunluğu kadın istihdamı sağlayacak TDİOSB'de tatlı su, acı su ve deniz suyunda yaşayabilen su ürünleri üretilecek

Tarım ve Orman Bakanlığında yeni istihdam

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde kurulan TDİOSB ile üretim, yatırım, istihdam ve ihracat hedeflerine katkı sunulacak. Desteklemenin de Bakanlık tarafından devam edeceği, özellikle kadın istihdamına katkı sağlayacağı belirtildi.

Türkiye'de hali hazırda 8 TDİOSB'nin üretimde olduğu belirtilirken Adana'da kurulacak bu yeni TDİOSB ile yeni 3000 personel istihdamı en büyüğü olacak. Detaylar ve personel alımlarına dair gelişmeler oldukça İŞ İLANLARI KARİYER internet sitemizde tüm detayları hemen bulabileceksiniz.

Tıkla hemen incele! https://isilanlarikariyer.com/iskur-is-ilanlari-haberleri-14hk.htm

İŞ İLANLARI KARİYER Sosyal Medya Hesaplarımız

INSTAGRAM Hesabımız.

FACEBOOK Hesabımız.

TWITTER Hesabımız.

IPHONE Uygulamamız.

ANDROID Uygulamamız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum