Tarım Bakanlığı 2 Bin Personel Alım Tarihi Belli Oldu

Tarım Bakanlığı 2 Bin Personel Alım Tarihi Belli Oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Tarım Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmesi planlanan 2058 kişilik personel alımları hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Çelik, alımların başlayacağı zamana dair bilgilendirme yaptı. Tarım Bakanlığı 2 bin

Kamuda Bakanlıkların personel alımı açabilmesi için bazı aşamalardan geçmesi gerekmektedir. Bunlardan ilki Maliye Bakanlığı’ndan personel dağımı ile ilgili işlemlerin tamamlanma aşamasıdır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik de Tarım Bakanlığı olarak Maliye Bakanlığı’nda yapılması gereken personel dağılımı ile ilgili işlemleri yaptıklarını, artık sırada tercihlerin alınması olduğunu açıkladı.

İşte Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın personel istihdam edeceği kadrolar ve alımların başlayacağı tarih:

Bakan Faruk Çelik, hem tarih hem de kadrolarla ilgili açıklamada bulundu. 874 kişi ziraat mühendisi, 328 kişi gıda mühendisi, 96 kişi su ürünleri mühendisi, 33 kişi harita mühendisi, 10 kişi balıkçılık teknolojisi mühendisi olmak üzere toplamda 1.341 mühendis alımı yapılacak. Mühendis alımının dışında 717 kişi de veteriner olarak istihdam edilecektir.

Bu sayıları belirlerken il ve ilçelerdeki ihtiyaçlara göre çalıştıklarını ifade eden Bakan Çelik, alımı yapılacak personelin Maliye Bakanlığı’ndaki işlemlerini tamamladığını açıkladı. ÖSYM Başkanlığıyla yerleştirme işlemlerine başladıklarını söyleyen Bakan, müracaat ve yerleştirme işlemlerinin ÖSYM’nin belirleyeceği takvim doğrultusunda yapılacağını ekledi. Bakan Çelik, tercihlerin büyük ihtimalle Ramazan Bayramı sonrası başlayacağı müjdesini verdi.

Biz de İş İlanları Kariyer Haber Sitesi olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 personel alımı tercihlerini yakından takip ediyoruz. Tercihler başlandığında sitemiz üzerinden tercih işlemleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.