Tarım Bakanlığı 2000 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Tarım Bakanlığı 2000 Bin Sözleşmeli Personel Alımı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik 2000 kamu personeli alımına ilişkin olarak basın açıklaması yaparak detaylar verdi. Bakan Faruk Çelik alınacak olan 2000 Bin Sözleşmeli personelin kadro dağılımını açıkladı. Hangi kadrolarda alınacak...

Tarım Bakanı Çelik bir süredir gündemde olan Bakanlığımıza personel alımına ilişkin olarak basına demeç vermek suretiyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına alınacak sözleşmeli kamu personelin hangi kadrolarda ihtisas edileceğini açıklık getirdi.

Bakan Çelik alınacak sözleşmeli kamu personellerin 657 sayılı kanunun 4-B maddesi sözleşmeli pozisyonlarında görev alacaklarını söyledi. Kadro dağılımının buna göre yapılacağını ve askıya çıkılacak ilanda yer alacağını duyurdu.

GTHB Bakanı Faruk Çelik kadro dağılımını ilişkin olarak ( Su ürünleri, Balıkçılık teknolojisi, Ziraat, Veteriner hekim ve ilaveten birkaç mezuniyet şartının konulacağı yönde 2000 Bin kişinin sözleşmeli alımına ilişkin olarak güvenlik soruşturmalarının bitirilmesinin ardından kısa bir süre içerisinde yayınlayacaklarını söyledi.

Alım yapılacak bölgeler ise devam eden 500 sözleşmeli personel süreci devam etmekte olup, Tarım Kredi 17 Bölge Birliğine bağlı kooperatiflerde görevlendirilmek üzere 286 kişi kooperatif görevlisi olarak, 204 kişi ise ziraat Mühendisi olarak görev alacaklardır. Bunun yanı sıra Merkezi Birliği bünyemizde 10 kişi müfettiş yardımcısı olarak görev alacağını duyuran Bakan Çelik yeni atanacaklara ilişkin bilgilerde verdi.

Atama yapılacaklardan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme bünyesinde 200 kişi alacaklarını ve bu personellerin ise hukuk, yerinde kontrol, denetim, idari ve proje uzmanları olarak görevlendirileceklerini söyleyen Bakan Faruk Çelik, gazetelerin soru üzerine toplamda kaç kişi alacaklarını açıkladı.

Gıda Tarım Bakanı Çelik 2017 yılı içerinde bakanlığımıza alımı düzenlenen veya alınacak personel sayımız 2 Bin 700 olarak gerçekleştirilecektir. Adayların merakını anlıyorum diyen Bakan Çelik sabırlı olsunlar en yakın zamanda ilana çıkacağız dedi.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.