Tarım Bakanlığı 2058 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Tarım Bakanlığı 2058 Memur Alımı İlanı Yayınlandı

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 memur alımı için ilanı yayınladı. İlan için başvurular 23 Haziran 2017 tarihinde başlayacak olup 4 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Başvurular ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılacaktır. Detaylar..

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı 2058 memur alım ilanını yayınladı. 874 Ziraat, 328 Gıda, 96 Su Ürünleri, 10 Balıkçılık Teknolojisi, 33 Harita Mühendisi olmak üzere toplamda 1341 Mühendis ve 717 Veteriner Hekim istihdam edilecektir.

Tercih işlemleri 23 Haziran 2017 tarihinde başlayacak, 04 Temmuz 2017 tarihinde sona erecektir. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tercih kılavuzu 22 Haziran 2017 tarihinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinde yayınlanacaktır.

İstihdam edilen personeller Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nca taşra teşkilatında ihtiyaç duyulan yerlerde görevlendirilecektir. Adaylarda aranan şartlar ise şu şekilde belirtilmiştir:

Adayların, Kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlardan tercih yapabilmeleri için, 22.05.2016 tarihinde yapılmış olan 2016-KPSS lisans sınavına girmiş ve KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olması gerekmektedir. Adaylar tercihlerini kılavuzda yer alan kurallara göre, internet üzerinden TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini kullanarak kendileri yapacaklardır.

Adaylarda aranan genel şartlar; 657 sayılı Kanunun 48. Maddesinin şartlarını taşımak gerekmektedir. Sosyal Güvenlik Kurumundan emekli aylığı alanlar ile 65 yaşını doldurmuş olanlar, göreve başlatılmayacaktır.

Adaylarda aranan özel şartlar ise Mühendis ve Veteriner Hekim pozisyonlarına atanacak şartları haiz olmak, bunlardan hangi bölüm mezunlarının alınacağı ve hangi şartları taşıması gerektiği pozisyonların karşısında yer almaktadır. Sağlık bakımından Mühendis ve Veteriner Hekim olarak çalışmasına engel hali bulunmamak ve KPSS’ye girmiş ve (2016-KPSS Lisans) sonuçlarına göre lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 50 puan almış olmak olarak belirtilmiştir.

Tam ilan metnine ulaşmak için tıklayınız.

Kaynak:isilanlarikariyer.com

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum