Tarım Bakanlığı KPSS’siz 10 sözleşmeli personel başvuruları başlıyor

Tarım Bakanlığı KPSS’siz 10 sözleşmeli personel başvuruları başlıyor

T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yayımlanan kamu personeli alımı ilanları yayımlandı. 10 kişilik kontenjan açılan alımlar için unvan, başvuru şartları ve kontenjan dağılımı belli oldu. Başvuru süreci bu hafta başlıyor! Detaylar haberimizde…

Kamu kurumları dahilinde en çok tercih edilen bakanlık personeli alımları kapsamında güncel istihdam duyuruları yayımlanmaya devam ediyor. Söz konusu ilanlarda yer alan bilgilere göre sözleşmeli personel alımı kategorisinde başvuru işlemleri alınmaya başlayacak.

Tarım Bakanlığı Personel İlanları

Bakanlık personel alımı kategorisinde beklenen 2021 Tarım Bakanlığı iş ilanları dahilinde yayımlanan güncel duyuru ile birlikte sözleşmeli personel istihdam edileceği açıklandı. sözlü sınav uygulaması yapılacak olan alımlar için başvuru şartları belli oldu.

Unvan ve Kontenjan Dağılımı

Bilişim Personeli üst başlığı ile çıkılan ilanda toplamda 10 kişilik kontenjan açıldı. Kıdemli Sistem Uzmanı unvanı ile 1 kişi alınacak olup; Sistem Uzmanı unvanı ile 1 kişi alınacaktır.

Ayrıca Veri Tabanı Uzmanı alımı için 1 kişi istihdam edilecek olup; Ağ ve Güvenlik Uzmanı alımı için de 3 kişilik istihdam sağlanacaktır.

Yazılım Uzmanı unvanı dahilinde 2 kişi tercih edilecek olup; Open Source alanında Yazılım Uzmanı alımı için de 1 kişilik alım yapılacaktır.

Mobil Yazılım Uzmanı alanında tek kişilik kontenjan açılmış olup; söz konusu ilan başvuru şartları detaylandırılmaktadır.

Başvuru Şartları

Genel başvuru şartları için Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Ve Endüstri Mühendisliği bölümlerinden mezun olmak şartı ilk kriter olarak beyan edilmektedir.

En az 3 yıllık deneyim aranan yazılım sahası haricinde yer alan istihdam kategorilerinde en az 5 yılık tecrübe arandığı açıklanmaktadır.

Güncel program dillerine hakim olmak ve söz konusu deneyimleri belgeleyerek kanıtlamak, başvuru sürecinde belirleyici olacak bir diğer husustur.

Alanlara göre kod ve yazılım dili bilgilerinin özle başvuru detaylarına haberimizin sonunda yer alan başvuru kılavuzundan erişebilirsiniz.

Başvuru Süreci 8 Mart 2021 tarihinde başlayacak olup; son olarak 14 Mart 2021 tarihinde başvurular kabul edilecektir. Başvurular Tarım Bakanlığı adına resmi personel alımı internet adresinden online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yolu ile yapılacak olan başvuru işlemleri kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu.

Kaynak:Haber Kaynağı

Editör

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum